Gabrielius Landsbergis / Asmeino archyvo nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis kreipėsi į didžiausios Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūną Ramūną Karbauskį, ragindamas nebėgti nuo atsakomybės ir žiniasklaidos bei reikalaudamas viešai ir aiškiai atsakyti į visuomenės keliamus ir iki šiol neatsakytus klausimus dėl galimai neskaidrios paties R. Karbauskio ir įmonės „Agrokoncernas“ vykdytos veiklos.

Tai, kad Seimo narė Greta Kildišienė atsisakė Seimo nario mandato, neatleidžia nuo atsakomybės Ramūno Karbauskio – jis turi išsamiai ir aiškiai atsakyti į visuomenei ir žiniasklaidai kilusius klausimus dėl galimai neskaidrios jo paties ir įmonės „Agrokoncernas“ veiklos šioje skandalingoje istorijoje. R. Karbauskis privalo kuo skubiau atsakyti į žiniasklaidoje paskelbtus klausimus, nes bet koks išsisukinėjimas nuo atsakymų reikštų, jog vėl bandoma kažką nuslėpti. Todėl oficialiai kreipiuosi į R. Karbauskį kaip į Seimo narį ir didžiausios valdančiosios frakcijos seniūną, o ne kaip į privatų verslininką, ragindamas jį nieko nelaukiant pateikti atsakymus“, – pažymėjo G. Landsbergis.

15min.lt redaktorius Raimundas Celencevičius R. Karbauskio klausia:

1. Kaip Panevėžyje gyvenanti Gretos Kildišienės mama, visą gyvenimą dirbusi vaikų darželiuose, sužinojo, kad žemės ūkiu užsiimantis ir Kaune įsikūręs „Agrokoncernas“ nuomoja prabangius automobilius, nors tai nėra įprasta koncerno veikla ir apie ją niekur neskelbiama? Kas ją atvedė į koncerną pasirašyti sutarties?

2. Kas nurodė „Agrokoncernui“ išnuomoti automobilį su koncernu visiškai – nei darbo, nei bendro verslo, nei giminystės ryšiais – nesusijusiam asmeniui?

3. Kodėl „Agrokoncerno“ nupirktas naujas „Range Rover“ visureigis jau kitą dieną buvo išnuomotas G. Kildišienės, kuri juo važinėjo, motinai? Ar tai reiškia, kad G.Kildišienė jau iš anksto išsirinko šį automobilį ir jis jai buvo specialiai nupirktas?

4. Kodėl iki Seimo rinkimų už automobilio nuomą buvo mokama grynaisiais, o tik po Seimo rinkimų – bankiniais pavedimais? Kodėl R.Karbauskis viešai sakė netiesą, kad už automobilį buvo mokama tik bankiniais pavedimais?

5. Po skandalo nuomos sutartis nutraukta, bet slepiama, kokiomis sąlygomis. Ar automobilis grąžintas „Agrokoncernui“? Ar G.Kildišienės motinos sumokėtos įmokos – 22000 eurų – jai grąžintos? O gal bent dalis grąžinta?

Primename, kad visuomenė taip pat iki šiol nesulaukia ir R. Karbauskio atsakymų į anksčiau keltus klausimus dėl neaiškių jo verslo pradžios aplinkybių ir sąsajų su Rusija.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: