Borisas Nemcovas © Wikimedia Comons archyvo nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą ir merą, prašydamas iki Vasario 27 d., kai minėsime trečiąsias Boriso Nemcovo nužudymo metines, pradėti Vilniaus Latvių gatvės pervadinimo Boriso Nemcovo gatve procedūrą. Šioje gatvėje yra įsikūrusi Rusijos ambasada.

„Nors Vilnius visada buvo ir, tikiu, kad bus užuovėja kovojantiems už demokratišką Rusiją bei visą posovietinę erdvę, tačiau iki šiol laisvės sostinės persekiojamiems ir engiamiems kaimynams idėja nėra tinkamai įamžinta. Geriausias būdas tai padaryti būtų įamžinti Boriso Nemcovo atminimą jo vardu pervadinant Latvių gatvę, kuri veda į Rusijos Federacijos ambasadą, – sako G. Landsbergis. – Borisas Nemcovas buvo vienas tų Rusijos opozicijos lyderių, kuris ne tik tvirtai ir be kompromiso gynė vertybes, kuriomis tikėjo, bet ir visada pasisakė už demokratišką, modernią, europietišką Rusiją. Valstybę, kuri palaikytų civilizuotus santykius su savo kaimynais, nesikištų į jų vidaus politiką, nesiektų apgaule ir jėga užimti jų teritorijų“.

B. Nemcovas buvo šaltakraujiškai nužudytas visiškai šalia Kremliaus 2015 m. vasario 27 d. Iki nužudant jis rengė pažymą apie slaptus Rusijos Federacijos kariuomenės veiksmus prieš Ukrainos teritorinį vientisumą Kryme ir Rytų Ukrainoje. Tie, kurie tai padarė, tikėjosi, kad nužudydami B. Nemcovą – nužudys tiesą ir vertybes, už kurias jis stovėjo, sutriuškins demokratinę Rusijos opoziciją. Tačiau viskas įvyko priešingai – tiesa dėl Rusijos veiksmų Ukrainoje aiški, o jaunų žmonių dėka demokratinė opozicija Rusijoje yra stipri ir susitelkusi kaip niekados iki šiol. B. Nemcovas ir jo auka tapo tikrų tikriausiu kovos už demokratiją Rusijoje simboliu.

2016 m. vasario 24 d. Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė rezoliuciją „Dėl Boriso Nemcovo atminimo įamžinimo“. Šioje rezoliucijoje buvo numatyta, kad savivaldybės administracija parengs visus reikiamus sprendimus B. Nemcovo atminimo įamžinimui, jo vardu bus pavadinta gatvė arba skveras. Deja, iki šiol realių veiksmų nėra imtasi, tarybos priimtos rezoliucijos idėjos neįgyvendintos ir B. Nemcovo atminimas nerado vietos Vilniaus miesto erdvėse.

Pavyzdžiu galime pasitelkti Jungtinių Amerikos valstijų sostinę Vašingtoną, kurios taryba 2018 m. sausio 10 d. pervadino gatvę šalia Rusijos Federacijos ambasados Boriso Nemcovo gatve.

Taip pat skaitykite: Maskvoje nušautas Vladimiro Putino kritikas Borisas Nemcovas

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: