Gabrielius Landsbergis / ELTA Tomo Vinicko nuotr.

Antradienį užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Varšuvos saugumo forume, pranešė ministerija.

„Išgyvename istorinį momentą, kai statoma nauja „Berlyno siena“. Nuo mūsų pastangų priklauso tik tai, kur ta siena nusidrieks. Turime padaryti viską, kad Ukraina su 1991-ųjų metų sienomis liktų šioje pusėje. Nuo mūsų valios gintis priklauso pastangos stiprinti rytinį flangą – Vokietijos sprendimas nuolat dislokuoti Lietuvoje brigadą yra tikras „Zeitenwende“ pavyzdys“, – forumo diskusijoje „Žvilgsnis į Rytus: saugumo strategijų pokyčiai Vakarų Europoje“ sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

„Ukraina privalo tapti NATO nare. NATO transatlantinio saugumo skėtis turi saugoti ir tas šalis, kurios buvo paliktos pilkojoje geopolitikos zonoje“, – akcentavo ministras.

Kartu su ministru G. Landsbergiu diskusijoje dalyvavo Islandijos užsienio reikalų ministrė Thordis Kolbrun Reykfjord Gylfadottir, Nyderlandų gynybos ministrė Kasja Ollongren ir Jungtinės Karalystės Valstybės ministras ginkluotosioms pajėgoms James Heappey.

ELTA primena, kad Lenkijos sostinėje spalio 3–4 dienomis organizuojamas 10-asis forumas skirtas visiems transatlantinio saugumo aspektams, daugiausia dėmesio skiriant užsienio politikai, gynybai, energetikos ir demokratinio atsparumo klausimams.

Kasmet organizuojamas Varšuvos saugumo forumas yra viena iš didžiausių Europos saugumo konferencijų, skirta transatlantiniam bendradarbiavimui ir saugumui, ypatingą dėmesį skiriant Vidurio ir Rytų Europai.

Renginys suburia apie 1500 dalyvių – parlamentarų, vyriausybių atstovų, politikų – iš 60 šalių: Europos Sąjungos ir NATO valstybių narių, taip pat šalių kandidačių ir partnerių.

ELTA 

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: