Ingrida Šimonytė / © KaunoZinios.lt nuotr.

Seimo narė Ingrida Šimonytė, vertindama valdančiosios daugumos atstovų atmestą Seimo rezoliuciją dėl viešųjų paslaugų kokybės gerinimo ir socialinės atskirties mažinimo, pabrėžia, kad tokiu būdu valdantieji parodė, jog nesiekia ieškoti bendro sutarimo, kaip spręsti ilgalaikes struktūrines Lietuvos ekonomikos problemas dėl vienos didžiausių ES socialinės atskirties bei skurdo lygio ir mažiausio BVP perskirstymo per biudžetą.

Ir toliau bandoma įteigti, kad beprecedentis mokesčių mažinimo planas gali būti suderinamas su vienodos kokybės viešųjų paslaugų užtikrinimu visiems Lietuvos piliečiams. Reali problema yra ne tik skurdo rizika, kylanti iš skirtingų gerovės augimo tempų skirtingose pajamų grupėse ir to nekoreguojančios mokesčių bei išmokų politikos, bet ir didėjantis galimybių skurdas dėl negaunamų švietimo, sveikatos priežiūros, integralios pagalbos ir kitų paslaugų bei infrastruktūros.

Vis dėlto jau artimiausiu metu valdantieji susidurs su šiais klausimais bandydami suderinti naujų koalicijos partnerių siūlymų kaštus su finansinėmis valstybės galimybėmis. Neveltui Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Stasys Jakeliūnas jau pranešė inicijuosiąs nuosaikesnį NPD didinimo tempą“, – sakė I. Šimonytė.

Pasak parlamentarės, Vyriausybės patvirtintoje Stabilumo programoje iš priimtųjų reformų praktiškai neprognozuojamas joks teigiamas poveikis Lietuvos ekonomikos raidai. Tuo pačiu priimti sprendimai turės ribotą poveikį pajamų nelygybės mažėjimui, ką savo ataskaitoje patvirtino ir Europos Komisija.

Tenka apgailestauti, kad valdančioji dauguma ignoruoja ilgalaikes struktūrines Lietuvos ekonomikos ir socialines problemas bei geranoriškus opozicijos pasiūlymus kaip racionaliai ir nepopulistiškai jas spręsti bendromis pastangomis. Nepaisant Europos Komisijos, EBPO ir Lietuvos ekspertų rekomendacijų, toliau neieškoma sisteminių sprendimų, kaip sumažinti socialinę atskirtį ir pagerinti viešojo sektoriaus paslaugų kokybę bei prieinamumą. Kartu atskirų daugumos politikų veiksmai ir teiginiai rodo, kad problemos puikiai suprantamos. Tad tik dar apmaudžiau, kad opozicijos siūlymas atmetamas vien todėl, jog jis – opozicijos. Net neabejoju, kad greitu metu pamatysime iniciatyvų, bent iš dalies modifikuojančių priimtą mokesčių reformą“, – pažymėjo I. Šimonytė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: