KaunoZinios.lt archyvo nuotr.

2016 metais Lietuvai suformuoti subalansuotą biudžetą įmanoma, sako Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja Ingrida Šimonytė.

“Vyriausybė, kiek suprantu, atsisakė tikslo siekti subalansuoto biudžeto 2016 metais. Dėl pablogėjusios aplinkos šį tikslą pasiekti kiek sunkiau, nei atrodė prieš metus, bet nėra neįmanoma ar nepakeliamai sunku – tereikia šiek tiek apriboti išlaidų didėjimą. Tai, kaip ir visada, yra prioritetų klausimas. Manau, jog Lietuvos ekonomika auga ir artimiausius kelerius metus augs pakankamai, kad biudžeto subalansavimo 2016 metais nebūtų atsisakoma, nebent vardan kokių ilgalaikių struktūrinių reformų, pavyzdžiui, mokesčių sistemos, išnaudojant palankią skolinimosi aplinką. Tačiau apie panašius ketinimus negirdėti. Atrodo, kad tiesiog norima pernelyg neapsisunkinti gyvenimo rinkimų metais”, – interviu savaitraščiui “Veidas” teigė I.Šimonytė.

Pasak jos, su šiokiais tokiais nukrypimais dabartinės Vyriausybės valstybės finansų politika išliko tuose pačiuose rėmuose, kuriuos projektavo buvusioji, o į euro zoną Lietuva ateina stipresnė, nei būtų atėjusi 2007-aisiais, ir neabejotinai stipresnė, nei daugelis euro zonos šalių yra šiandien.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: