Dainius Žalimas. ELTA / Dainiaus Labučio nuotr.

Laisvės partija artėjančiuose prezidento rinkimuose iškėlė buvusio Konstitucinio Teismo (KT) pirmininko Dainiaus Žalimo kandidatūrą.

Apie tai antradienio vakarą D. Žalimas patvirtino LRT televizijai. Netrukus po to žinią išplatino ir Laisvės partija.

„Drąsūs sprendimai, pagarba kiekvienam, atvirumas – šiais principais ir Konstitucija vadovaujuosi 30 savo teisininko karjeros metų. Esu tikras, kad šie principai svarbiausi ir būtini modernios šalies prezidentui. Telkiančiam ir atviram lyderiui, nebijančiam priimti svarbius, kad ir nepopuliarius sprendimus. Savo kompetencija ir patirtimi noriu svariai prisidėti prie modernios, stiprios ir vieningos Lietuvos kūrimo. Noriu būti prezidentu, kuris yra teisingas visiems. Kaip tik to mes šiandien ir nematome“, – išplatintame pranešime nurodo D. Žalimas.

„Kaip teisininkas jau ne vieną dešimtmetį ginu Konstituciją ir Lietuvos valstybingumo pagrindus, siekiu, kad tokie principai, kaip pagarba, drąsa bei atvirumas būtų mūsų valstybės vertybiniu pagrindu. To siekčiau ir eidamas prezidento pareigas. Tikiu, kad savo patirtimi prisidėčiau prie modernios valstybės kūrimo“, – teigė jis.

Tai, jog „laisviečiai“ svarsto apie D. Žalimą kaip galimą kandidatą į šalies vadovo postą, viešojoje erdvėje diskutuota ir anksčiau – Laisvės partijos atstovai tokios informacijos nei tvirtino, nei neigė.

„Kalbant apie buvusio Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo lyderystę – ji teisme buvo labai ryški, akivaizdi. Jis liberaliąją demokratiją saugojo, saugojo Konstituciją net ir sunkiausiomis akimirkomis, kai ji buvo puolama. Matyt, Dainiaus Žalimo reikia Lietuvai viena ar kita forma“, – rugsėjį interviu Eltai teigė A. Armonaitė, klausiama, ar D. Žalimas gali tapti Laisvės partijos remiamu kandidatu.

Šiuo metu profesorius D. Žalimas yra Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Teisės fakulteto dekanas. Anksčiau – nuo 2011 iki 2021 metų – buvo Konstitucinio Teismo teisėjas, nuo 2014 m. jo pirmininkas.

Šiuo metu apie keliamas ar remiamas kandidatūras paskelbė 4 politinės partijos. Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus rinkimuose atstovaus premjerė Ingrida Šimonytė, Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos kandidatas bus Seimo narys, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Lietuvos regionų partija rems Kazlų Rūdos merą Mantą Varašką, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ iškėlė Giedrimo Jeglinsko kandidatūrą.

Taip pat žinomi 3 save išsikėlę kandidatai: gydytojas Eduardas Vaitkus, buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus ir aktyvistas Antanas Kandrotas.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 m. gegužės 12 d.

Augustė Lyberytė (ELTA)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: