Eligijus Masiulis / liberalai.lt archyvo nuotr.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ketvirtadienį pranešė tirianti įtarimus, kad Liberalų sąjūdžio lyderiui Eligijui Masiuliui verslo koncerno „MG Baltic“ atstovai už politinės partijos veikimą jų naudai perdavė 106 000 eurų kyšį.

Vykdant tyrimą šiandien buvo atliktos kratos Seimo nario Eligijaus Masiulio namuose bei „MG Baltic“ koncerno patalpose. Eligijus Masiulis su žurnalistais bendravo Vilniuje, daugiabučio kieme, kuriame gyvena. Politikas teigė: „Kol yra vykdomas tyrimas, jis nieko nekomentuos.“ Tačiau Eligijus Masiulis vylėsi, kad greitu metu galės pateikti oficialią poziciją ir savo vertinimą. Iš kiemo Vilniuje, liberalų sąjūdžio pirmininkas išvyko sėdėdamas prie savo automobilio vairo, kuriame šiandien taip pat buvo atlikta STT pareigūnų krata.

Specialiųjų tyrimų tarnyba taip pat informavo, jog įtariant papirkimą sulaikytas koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis. Teisėsaugos pareigūnai ketvirtadienį pareiškė įtarimus dėl papirkimo ir prekybos poveikiu.

Ši žinia ypatingai sukrėtė Liberalų sąjūdį, tai neabejotinai pakirs partijos reitingus ir drastiškai sumažins galimybes laimėti seimo rinkimus rudenį. Iki šiol partijos lyderiai nėra turėję problemų su teisėsauga. Liberalų partijos narys Gintaras Steponavičius pabrėžė, kad teiks visą būtiną pagalbą teisėsaugomis, kad tyrimas būtų užbaigtas kaip įmanoma greičiau.

Lietuvos Respublikos Konstitucijoje nustatyta, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn bei negali būti varžoma jo laisvė. Todėl STT teigia, kad priimtas nutarimas Eligijų Masiulį apklausi kaip specialiųjų liudytoją. Galimai vėliau bus bandoma panaikinti parlamentaro neliečiamybę.

Ketvirtadienio vakarą partijos vicepirmininkas Gintaras Steponavičius patvirtino, kad Eligijus Masiulis traukiasi iš partijos vadovo pareigų, iš partijos ir atsisako Seimo nario mandato.

Ketvirtadienį, 21 valandą, E. Masiulis paskelbė savo socialinio tinklo Facebook paskyroje: „Atsiprašau, kad šiandien taip ilgai neišgirdote mano pozicijos. Tai padaryti neturėjau galimybių. Ši diena yra pati juodžiausia mano gyvenime. Puikiai suprantu, kad dėl susiklosčiusių aplinkybių negaliu toliau vadovauti Liberalų sąjūdžiui. Nenoriu mesti šešėlio kolegoms, su kuriais daugybę metų dirbome kartu. Taip pat atsisakysiu Seimo nario mandato, nes nesiruošiu dangstytis parlamentaro imunitetu. Manau, kad taip turėtų elgtis bet kuris šiuolaikinis politikas. Bendradarbiausiu su teisėsauga – esu suinteresuotas, kad pradėtas tyrimas baigtųsi kaip galima greičiau. Aš pasirengęs įrodyti, kad nesu kaltas.”

Pasitraukus E. Masiuliui kandidatais tapti liberalų lyderiu gali R. Šimašius, A. Guoga arba E. Gentvilas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: