Saulius Skvernelis. ELTA / Dainiaus Labučio nuotr.

Buvęs premjeras ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad prokremliško naratyvo skleidimu kaltinamo Eduardo Vaitkaus palaikymo problema neapsiriboja Visagino ir Šalčininkų savivaldybėmis. Pasak S. Skvernelio, E. Vaitkų aktyviai palaikė ir kitų savivaldybių gyventojai. Todėl, pažymėjo politikas, problema – kompleksiškesnė.

„Kodėl kalbame tik apie rytų Lietuvą? Kai kurie kontraversiški kandidatai gavo balsų ne tik rytų Lietuvoje, bet ir kituose miestuose – ir po 4 proc., ir po 5 proc., ir po 7 proc. Tai čia ne vien rytų Lietuvos klausimas, jis gerokai platesnis (…) Tai yra signalas, kad nereikia žiūrėti vien į rytų pusę“, – žurnalistams Seime antradienį sakė S. Skvernelis.

„Pasakyti, kad kažkas (taip balsavo – ELTA), nes blogai gyvena, pyksta ant valdžios ir dėl to turi palaikyti veikėją, kuris yra prieš mūsų valstybę, jos nepriklausomybę ir valstybingumą – čia ne pateisinimas. Turime apie 100 tūkst. žmonių šiandien, su kuriais turi dirbti visi – ne tik politikai, bet ir institucijos. (…) Dėmesį reikia rodyti visiems regionams“, – kalbėjo politikas.

Tuo metu E. Vaitkaus rezultatus prezidento rinkimuose komentavusi Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, kad būtina skirti daugiau dėmesio rytų Lietuvos regionui, jog palaikančių prokremlišką naratyvą skleidžiančius politikus būtų kuo mažiau.

Sekmadienį vykusiuose prezidento rinkimuose save išsikėlęs kandidatas E. Vaitkus Šalčininkų ir Visagino savivaldybėse surinko daugiausia rinkėjų balsų – atitinkamai 39,91 ir 37,8 proc.

ELTA primena, kad gegužės 26 d. vyksiančiame antrajame prezidento rinkimų ture – kaip ir prieš penkerius metus – susitiks perrinkimo siekiantis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir konservatorių kandidatė, premjerė Ingrida Šimonytė.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, suskaičiavus biuletenius iš visų 1895 rinkimų apylinkių, pirmajame rinkimų ture nugalėtoju tapo G. Nausėda, surinkęs 44,1 proc. rinkėjų balsų. Antroje vietoje likusi I. Šimonytė sulaukė 19,86 proc. palaikymo.

Viktorija Smirnovaitė (ELTA)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: