Arvydas Anušauskas. ELTA Dainius Labutis

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos vertinimu, po pernai liepą vykusio Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdžio nusprendęs paviešinti neskelbtiną informaciją buvęs krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas nepažeidė politikų elgesio normų.

Tokį sprendimą komisija priėmė trečiadienį vykusio posėdžio metu.

Komisija pripažino, kad nepažeistas Valstybės politiko elgesio kodeksas. Išvadų rengėjai pažeidimų nerado ir komisija patvirtino tas išvadas bendru sutarimu“, – Eltai sakė Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė Aušrinė Norkienė.

ELTA primena, kad tyrimą dėl buvusio ministro elgesio parlamento etikos sargai pradėjo dar vasario mėnesį, gavus Generalinės prokuratūros kreipimąsi. Teisėsaugai nutraukus ikiteisminį tyrimą dėl A. Anušausko galimai paviešintos įslaptintos informacijos apie vokiškų tankų pirkimą, komisijos paprašyta įvertinti, ar nepaisydamas VGT narių susitarimo buvęs ministras nepažeidė Valstybės politikų elgesio kodekso reikalavimų.

Sausį panašų sprendimą priėmė Paslapčių apsaugos koordinavimo komisija (PAKK), nusprendusi, jog A. Anušauskas, publikuodamas socialiniame tinkle medžiagą apie tankų įsigijimus, nepaviešino Lietuvai perduotos užsienio valstybių įslaptintos informacijos. Visgi, toks sprendimas priimtas nevieningai – Prezidentūros deleguoti komisijos nariai pateikė atskirąsias nuomones.

Prezidentas G. Nausėda ne kartą patikino – VGT svarstyta informacija buvo slapta ir sutarta ja nesidalinti. Vėliau pranešta, kad teisiškai šį aspektą turėtų įvertinti KAM.

Ir nors ministerija patikino, kad A. Anušausko paskelbta informacija apie tankų pirkimą neturi įslaptintos informacijos požymių, šalies vadovas nuo savo pozicijos neatsitraukė.

Augustė Lyberytė (ELTA)

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: