Teisingumo ministrė susitiko su Vaiko teisių apsaugos kontroliere

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2017-07-18 03:35

Spausdinti | Komentarai

Milda Vainiutė / organizatorių archyvo nuotr.

„Labai svarbu, kad įkalinimo įstaigose atsidūrę asmenys neprarastų socialinių kontaktų su artimais žmonėmis. Toks nuoširdus bendravimas sudaro prielaidas nuteistiesiems gerai elgtis, nepažeidinėti vidaus tvarkos taisyklių, pasinaudoti įstatymo suteikta lygtinio paleidimo galimybe“, – sako teisingumo ministrė M. Vainiutė.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė E. Žiobienė kėlė klausimą dėl nepilnamečių pasimatymų su kalinčiais tėvais ir specialiai tam įrengtų patalpų, kuriose būtų suformuota vaikams tinkama aplinka.

Ministrė informavo, kad visose įkalinimo įstaigose susitikimams su artimais giminaičiais yra specialios patalpos su vaikams pritaikytomis erdvėmis, pavyzdžiui, žaidimų vieta. Pasimatymai, kuriuose dalyvauja nuteistųjų vaikai, vidutiniškai sudaro nuo 35 iki 65 proc. visų nuteistiesiems skirtų pasimatymų skaičiaus.

Sutikime buvo pabrėžta, kad šeimos palaikymas, ryšiai su vaikais yra labai stiprus socialinis faktorius, lemiantis bausmę atlikusių asmenų nusiteikimą nenusikalsti pakartotinai, sugrįžti į normalų gyvenimą.

Ministrė ir Vaiko teisių apsaugos kontrolierė taip pat aptarė, kaip gerinamos mažamečius vaikus auginančių nuteistųjų moterų laikymo sąlygos, kokios galimybės sukurti jiems specialią aplinką. Norvegijos finansuojamos programos „Pataisos, įskaitant bausmes be įkalinimo“ lėšomis įsigytas privatus namas už Panevėžio pataisos namų teritorijos ribų, kuriame pernai balandžio mėn. pradėjo veikti Vaiko ir motino namai. Šiuose namuose 5 nuteistos moterys gali auginti vaikus iki 4 metų. Iki šiol čia buvo apgyvendintos 6 moterys ir 6 vaikai. Trys moterys su vaikais jau paleistos į laisvę, iš jų 2 moterys paleistos lygtinai.

Nuteistąsias gyventi Vaiko ir motinos namuose atrenka Panevėžio pataisos namų Drausmės komisija, kuri vertina nuteistųjų elgesį, motyvaciją pasikeisti, socialinius įgūdžius, sveikatos būklę ir kitas aplinkybes. Jos turi galimybę pačios nueiti į parduotuvę, apsilankyti pas gydytojus, susitikti su šeimos nariais ir artimaisiais, leisti laisvą laiką mieste, dirbti, leisti vaiką į darželį.

Šiuo metu įkalinimo įstaigose laikomi ir 55 nusikaltę nepilnamečiai: 22 suimtieji ir 33 nuteistieji. Jiems sudaromos visos sąlygos lankyti mokyklą bei siekti profesinio išsilavinimo.

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
traffix.lt