© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių ketinimai vykdyti perkeliamų pabėgėlių atranką kertasi su pagrindinėmis ES vertybėmis, sako eurokomisaras Vytenis Andriukaitis.

“Būtų labai sunku matyti skęstantį žmogų ir po to mėginti kažką atsirinkti – tą gelbėsim, to ne, tą priglausime, to ne. Jau čia (kertasi)su pagrindinėmis Europos Sąjungomis normomis, pripažįstančiomis universalias žmogaus teises”, – LRT laidai “Dėmesio centre” trečiadienio vakarą sakė eurokomisaras.

Už sveikatą ir maisto saugą atsakingas Europos Komisijos narys tikino, kad pagalES šalių vadovų nustatytą tvarką, pirmenybė perkeliant pabėgėlius suteikiama ligoniams, senyvo amžiaus asmenims, nėščioms moterims bei vaikams. Tačiau kai kurie ligoniai, ypač sudėtingesnių infekcinių ligų atveju, gali būti neperkeliami, jei konkrečios šalys nebūtų pajėgios suteikti jiems pagalbos.

“Visi kiti yra bendra nustatyta tvarka, negali būti jokio skirstymo nei pagal religiją, nei pagal spalvą, nieko”, – sakė V.Andriukaitis

“Tada turėsime rūšiuoti žmones, bet tai su EStikrove prasilenkia. Rūšiavo režimai, bet taip būti negali”, – pridūrė jis, paklaustas, ar gali būti taikomi kokybiniai atrankos reikalavimai pabėgėliams.

Pietų Europai susidūrus su pabėgėlių antplūdžiu, Lietuva per dvejus metus įsipareigojo priimti 1105 pabėgėlius iš tokių šalių kaip Sirija, Irakas ir Eritrėja. Lietuva, kaip ir dauguma ES valstybių, EK žada informuoti apie prioritetus vykdant pabėgėlių atranką. Lietuvos vidaus reikalų viceministro Elvinas Jankevičius įvardijo, kad Lietuva norėtų, jog perkeliami pabėgėliai turėtų aukštąjį arba profesinį išsilavinimą ir atvyktų šeimomis. Jo nuomone, lengviau Lietuvoje integruotųsi krikščionys, bet patvirtino, kad pagal religiją Lietuva pabėgėlių nesirinks.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: