(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Kauno miesto savivaldybės tarybos kolegijos nariai pritarė trijų Savivaldybės atstovų vykimui į Porto miestą (Portugalija), kur gegužės 22 – birželio 25 dienomis vyks Kauno dienos.

Prieš ketverius metus į galerijos “Meno parkas“ vykdomą tarptautini projektą „Meno linija“ įsijungė ir nauji dalyviai iš Portugalijos, Porto miesto „Ideias Emergentes“. Tai kūrybinė organizacija, vienijanti menininkus architektus, fotografus.

1997-1999 metais buvo surengtos šiuolaikinio meno parodos tiek Kaune, tiek Porto mieste. Bendradarbiavimas apėmė ne tik dailės sritį, bet ir kitas sritis. Pernai galerija į Porto delegavo A. Karaliaus architektų studijos narius, kurie dalyvavo tarptautiniame architektų simpoziume. Nuo pat bendradarbiavimo pradžios aktyviai į šią veiklą įsijungė ir Portugalijos ambasada Lietuvoje. Todėl ir gimė projekto „Kaunas-Porto“ idėja.

Pernai, kartu su partneriais iš Porto, bei aktyviai padedant Portugalijos ambasadai Kaune įvyko Porto dienų Kaune renginiai. Pagrindiniai renginiai vyko gegužės mėnesį galerijoje „Meno parkas“ ir Sporto muziejuje buvo parodytos šiuolaikinio meno parodos. Rotušės a. visą savaitę vakarais buvo demonstruojami Portugalų trumpametražiai kino filmai. M. Žilinsko dailės galerijoje buvo demonstruoti keturi Portugalų meniniai filmai. Taip pat galerijoje „Meno parkas“ buvo demonstruojama turistiniai- reklaminiai filmukai apie Portugaliją ir Porto miestą.

Portugalų dienos Kaune buvo užbaigtos vienos garsiausių fado dainų atlikėjos Joanos Amandeiros koncertu lauko estradoje prie Daugirdo viešbučio. Porto dienų atidaryme dalyvavo Portugalijos ambasadorius Lietuvoje, pristatant kitus renginius dalyvavo Portugalų kultūros atašė Lietuvoje. Taip pat dalyvavo atstovas iš „Ideias Emergentes“ ir menininkas, bei koncerto dalyviai.

Pagal projekto „Kaunas-Porto“ idėją antra projekto dalis vyksta Porto mieste gegužės 22 – birželio 25 dienomis.

Planuojama keturios šiuolaikinių Kauno menininkų parodos, šokio teatro „Aura“ dviejų spektaklių pristatymas, lietuviško trumpametražių ir meninio filmų demonstravimas, turistinės informacinės medžiagos apie Kauną pristatymas, video filmo apie pagrindinius Kauno kultūros renginius pristatymas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: