© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Po nelaimės Rygoje, kai sugriuvus prekybos centrui “Maxima” žuvo daugiau kaip 50 žmonių, Lietuvos specialistai pirmadienį pradėjo tikrinti didžiausius šalies prekybos centrus ir masines žmonių susibūrimo vietas.

“Ministro pavedimu nuo pirmadienio ryto pradėtas operatyvus parduotuvių patikrinimas. Jo išvadų tikimės ketvirtadienį”, – BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovė Vida Šmigelskienė.

PAGD Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Audrius Čiuplys BNS sakė, jog specialistai tikrina didžiausias parduotuves, kurios pastaruoju metu nebuvo tikrintos. Anot jo, bus tikrinami evakuacijos keliai, gaisro apsaugos ir gesinimo sistemos, vertinamas darbuotojų pasiruošimas nelaimės atveju.

“Parduotuvės, kurių plotas yra didesnis kaip 2 tūkstančiai kvadratinių metrų, yra tikrinamos kartą per metus. Dabar duotas nurodymas patikrinti didžiausias parduotuves, o kurios buvo neseniai tikrintos ir jokių pažeidimų nerasta, tai šio patikrinimo metu netikrinsime, nes tiesiog fiziškai visko neįmanoma patikrinti”, – BNS A.Čiuplys.

Anot jo, PAGD kasmet tikrina daugiau kaip 3,8 tūkst. prekybos paskirties pastatų. Jo teigimu, vien Vilniuje šią savaitęnumatoma patikrinti apie 40 prekybos centrų, taip pat didžiuosius teatrus, “Siemens” ir “Forum Palace” ir kitas arenas.

“Maxima” atstovė spaudai Renata Saulytė BNS pirmadienį patvirtino, jog prekybos tinklo parduotuvėse Lietuvoje atliekamas patikrinimas.

Vidaus reikalų ministerija penktadienį įpareigojo PAGD direktorių Remigijų Baniulį skubiai patikrinti, kaip laikomasi priešgaisrinės saugos taisyklių.

Rygos priemiestyje Zuolitūdėje esančio prekybos centro dalis stogo užgriuvo ant pirkėjų ir darbuotojų ketvirtadienį apie 18 val. vietos laiku, kai parduotuvėje buvo daug po darbo apsipirkti atvažiavusių žmonių. Bendrovei “Homburg” priklausantį prekybos centrą, kurį nuomoja “Maxima”, pastatė statybų bendrovė RE&RE, o projektą rengė KUBS architektų biuras. Pastato statyba buvo užbaigta 2011 metų pabaigoje.

Naujausiais duomenimis, sugriuvus pastatui, žuvo 54 žmonės.

Rekomenduojame

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: