(c)stock.xchng archyvo nuotr.

Gegužės 6 dieną, 18:00 val. Kauno apskrities viešosios bibliotekos kavinėje (I aukšte, Radastų g. 2) LUNI Kaunas kviečia kartu pasižiūrėti dokumentinę juostą „Fighting the Silence“ (2007) apie Konge pilietinio karo metu naudotą masinę seksualinę prievartą prieš moteris.

Septynmetis Demokratinės Kongo Respublikos karas buvo vienas žiauriausių iš kada nors vykusių Afrikoje. Karo metu buvo išprievartautos daugiau nei 80 000 moterų ir mergaičių. Tačiau tik dabar, taikos metu, karo žiaurumų pasekmės tampa matomos. Prievartavimai yra sugniuždę Kongo gyventojų gyvenimus.

Filmas „Fighting the Silence” pasakoja apie paprastus Kongo gyventojus, moteris ir vyrus, kovojančius už pokyčius visuomenėj. Tačiau kai kurie visuomenės nariai linkę kaltinti aukas, o ne patraukti atsakomybėn prievartautojus.

Prievartavimus išgyvenusios aukos ir jų šeimos atvirai pasakoja apie sukrečiančius jų išgyvenimus dėl visuomenės požiūrio į moteris kaip į „antrarūšes pilietes“ ir seksualinės prievartos tabu. Filme atsiskleidžia ir prievartavimus išgyvenusios aukos, kurios pasirinko tylą iš baimės būti atstumtos visuomenės ir savo šeimos.

Smurtą išgyvenusios moterys ir mergaitės pasakoja apie žiaurumus, kuriuos joms teko išgyventi. Susituokusios poros atvirai kalba apie skausmą, kurį joms tenka iškęsti. Vedę vyrai pasakoja apie spaudimą palikti savo žmonas. Tėvas aiškina, kodėl jis nededa vilčių į savo dukros ateitį ir norėtų, kad jo dukters prievartautojas būtų patrauktas atsakomybėn. Kareiviai ir policininkai dalijasi šokiruojančiomis nuomonėmis, kodėl prievartavimai tęsiasi nepaisant oficialios karo Konge pabaigos.

Renginys facebooke: http://www.facebook.com/event.php?eid=219578088057896

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: