Prasideda XII-asis A|CH teatro sezonas
(c) A|CH teatro archyvo nuotr.

Rugsėjo 24 d. 19 val., Lietuvos Nacionaliniame dramos teatre A|CH teatras pradeda XII-ąjį sezoną – žiūrovai galės pamatyti šokio spektaklį „Ana Karenina“ L. Tolstojaus romano motyvais.

Tai daugiausia apdovanojimų pelnęs A|CH spektaklis: Beata Molytė („Ana“) festivalyje „Lietuvos teatrų pavasaris – Kaunas 2011“ buvo apdovanota kaip geriausia aktorė, Anželika Cholina pelnė „Auksinį scenos kryžių“ už choreografiją, o Juozas Statkevičius „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanotas už kostiumus ir grimą.

Šokio spektaklis „Ana Karenina“ sulaukė populiarumo ne tik Lietuvoje – balandžio mėnesį jis buvo parodytas 13-ame Tarptautiniame teatro festivalyje Turkijoje, Adanos ir Stambulo miestuose, o lapkritį spektaklis pakviestas dalyvauti Tarptautiniame Minsko teatro meno festivalyje „Panorama“.

„Anos Kareninos“ laukia ir Maskvos žiūrovai – režisierius Rimas Tuminas jau antrą kartą pakvietė Anželiką Choliną pastatyti spektaklį jo vadovaujamame J. Vachtangovo teatre su rusų dramos aktoriais.

Už geriausią choreografiją du kartus pelniusi „Auksinį scenos kryžių“ (2007 – už spektaklį „Otelas, 2010 – už spektaklį „Ana Karenina“), Anželika Cholina šią vasarą buvo apdovanota prestižinio ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi, kurį prezidentūroje rengtoje ceremonijoje įteikė valstybės vadovė Dalia Grybauskaitė.

Sveikinimo kalboje prezidentė paminėjo, kad apdovanotieji savo darbais stiprina šalies valstybingumą bei garsina Lietuvos kaip kūrybingos ir talentingos šalies vardą visame pasaulyje.

A. Cholina taip pat nominuota Lietuvos nacionalinei kultūros ir meno premijai.

Dėl įtempto choreografės darbo bei A|CH teatro spektakliuose dalyvaujančių artistų grafiko, pirmąjį pusmetį Vilniuje bus parodyti tik 3 spektakliai, tad žiūrovai raginami nelaukti ir bilietus įsigyti iš anksto.

A|CH spektakliai bus rodomi:

Rugsėjo 24 d. 19 val. „Ana Karenina“ Lietuvos Nacionaliniame dramos teatre;

Spalio 7 d. 19 val. „Ana Karenina“ Jonavos kultūros centre;

Spalio 15 d. 19 val. „Ana Karenina“ Girstučio kultūros centre, Kaune;

Spalio 23 d. 18 val. „Vyrai ir moterys“ Varėnos kultūros centre;

Spalio 24 d. 18val. „Ana Karenina“ Žvejų rūmuose, Klaipėdoje.

Daugiau informacijos galima rasti čia.

A|CH teatro informacija

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: