(c) kaunas.lt archyvo nuotr.

Antradienį po pietų Kaune lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir laikinoji premjerė Ingrida Šimonytė. Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas viešnioms aprodė labiausiai nukentėjusias miesto vietas.

Kaunas – ketvirtoji valstybės vadovės vadovaujamos delegacijos aplankyta nuo audros nukentėjusi Lietuvos vietovė. Jau įvertinusi stichijos pasekmes Varėnos, Alytaus ir Prienų rajonuose, Kaune delegacija pirmiausiai aplankė Petrašiūnų kapines, pabendravo su nukentėjusius artimųjų kapus tvarkiusiais žmonėmis. Po to trumpam užsuko prie Pažaislio vienuolyno ir vizitą baigė Panemunės šile prie J. Basanavičiaus paminklo.

Prezidentė pasidžiaugė, kad Kaune išvengta žmonių aukų: „Varėnoje mačiau žmonių skausmą dėl prarastų žmonių gyvybių. Laimei, Kaune aukų išvengta, nors nuostoliai, kaip matome, patirti milžiniški. Labai gerai, kad miesto valdžia buvo aktyvi, todėl matome jau ne tokius vaizdus, kokius televizija rodė iškart po audros.“

„Pirmą dieną Kaune vaizdas buvo žymiai kraupesnis, nei dabar. Mums padeda daugybė savanorių, todėl manau, kad be žmonių pagalbos padėtis būtų visai kitokia“, – meras A. Kupčinskas įvardino gyventojų savitarpio pagalbos prasmingumą.

„Džiugu, kad žmonės supranta, jog reikia padėti, nes darbo yra daug. Valstybė irgi padės, kuo galės. Todėl noriu pabrėžti, kad valstybės prioritetas yra padėti žmogui, o ne medžiui“, – taip Prezidentė atsakė į klausimą dėl valstybinių miškų statusą turinčių miesto parkų ir kitų teritorijų tvarkymą ribojančių teisės aktų taikymo šiuo atveju.

Kalbėdama apie galimą Vyriausybės pagalbą, finansų ministrė I. Šimonytė prašė neužmiršti ir pačių žmonių atsakomybės: „Atsakomybė yra trejopa – paties žmogaus, savivaldybės ir valstybės. Vyriausybės pagalba bus, bet kol kas jos negaliu įvardinti litais.“

Tarybos sekretoriato informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: