(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Šiais metais žiema mus užklupo staiga ir be gailesčio parodė savo šalčio galią. Todėl pradžioje visi suskubo rūpintis šiltais rūbais, batais, pirko kepures, pirštines ir visa kitą, kas tik šildo. Lietuvoje pasklido šalčio baimės banga. Socialiniai tinklalapiai mirgėjo nuo žmonių skundų, tokių kaip „Lauke -14, but feels like -30“, „Daugiau neisiu į lauką..“, „Brrr labai šalta“ ir daugybė kitų frazių, kurios liejosi iš mūsų visų, mėgstančių šilumą.

Tačiau ši banga jau atslūgo, nes visi apsipratome ir metas kalbėti ne apie tai, kaip šalta, o apie tai, kaip išnaudoti šias tikrai žiemiškas dienas. Pastebėjau, kad daug žmonių traukia į miestų aikštes, nors lauke ir spaudžia šaltukas, bet jie žino, kad yra nuostabu eiti gatvėmis, kurios jau spinduliuoja šventinę nuotaiką, jausti sniegą po kojomis, matyti kaip krinta snaigės ir jausti jas nutūpusias ant tavęs. Norėtųsi, kad tokių žiemos entuziastų būtų dar daugiau, pažvelkime į vaikus, jie nuoširdžiai iš visos širdies džiaugiasi sniegu, be jokios baimės krenta į pusnis, mėtosis sniegu, nesirūpina, kad sušlapę gali apsirgti, jie vaikai – jie moka džiaugtis.

Vertėtų ir mums visiems pasisemti to vaikiško gerumo ir noro paimti iš gyvenimo, visa kas gražiausia, išnaudoti kiekvieną progą gerai leisti laiką. Tiesa, kartais sunku džiaugtis žiema, kai ankstyvą, šaltą rytą tenka „atsikasti“ automobilį, nugramdyti ledą nuo stiklų, stovėti kamščiuose, tarsi ir nereikalingas laiko gaišimas, kurio nebūna vasaros metu, bet mokykimės priimti sąlygas, tokias kokios jos yra ir šiuos nepatogumus kompensuoti, tuo, ką galite nuveikti po darbo dienos ar savaitgalį.

Kada paskutinį kartą leidotės rogutėmis nuo kalno? Sakote, tai vaikiška? Bet prisiminkite, kaip tai smagu. Suorganizuokite šeimos išvyką ant kalnų, tai puiki pramoga ir jums, ir vaikams, šaltą dieną Jūs pajusite, kokia stipri yra šeimos, laimingų akimirkų, bendrumo jausmo šiluma. Jei turite pačiūžas, raskite užšalusią kūdrą ir surenkite savo „liepsnojančio ledo“ konkursą, geros emocijos garantuotos. Išbandę šias, vaikystėje pamėgtas pramogas, galite pasidomėti ir naujovėmis.

Išmėginkite kelionę šunų kinkiniais, kurios metu pasigrožėsite gamta, atsipalaiduosite, pasidžiaugsite draugiškų šunų draugija, galbūt pasijusite lyg Aliaskoje. Adrenalino mėgėjai taip pat ras ką nuveikti, nes gali ne tik leistis nuo kalnų slidėmis ar „snieglentėmis“, bet ir išbandyti pasivažinėjimą sniego motociklu ar „keturračiu“, taip pat leistis nuo kalno dideliame, iš gumos pagamintame burbule ir jausti kaip dangus maišosi su žeme. Romantikos mėgėjai gali leistis į kelionę žirgais, jodinėjimas apšerkšnijusių medžių apsuptyje ir jausmas lyg aplink daugiau nieko nėra atneš nepamirštų emocijų antplūdį.

Taigi, nepykime ant žiemos šaltuko ir jo keliamų nepatogumų, geriau pasistenkime, kad ji nepraeitų veltui, išgyvenkime kuo šiltesnes emocijas ir šalčiai nebebus baisūs. Viskas priklauso nuo mūsų pačių, mėgaukimės, juk šioje sniego karalystėje galime būti tik kartą metuose. Jaučiamas šaltis išorėje, norime mes to ar ne, verčia ieškoti šilumos savyje ir kituose, norisi būti geresniais. Tam įtaką turbūt daro ir artėjančios gražiausios metų šventės, tad būkime atlaidesni ir stenkimės iš gyvenimo pasiimti tai kas gražiausia. Linksmų ir jaukių Šv. Kalėdų!

Straipsnis parengtas VU KHF LFR8 grupės studentės Jūratės Kavaliauskaitės

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: