© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Rusijos merginų pankroko grupė “Pussy Riot” ketvirtadienį paskelbė naują vaizdo klipą, nufilmuotą žiemos olimpiados sostinės Sočio centre, kuriame peikia Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną dėl žaidynių organizavimo tuo metu, kai šalyje negerbiamos žmogaus teisės.

Dainos “Putinas išmokys tave mylėti Tėvynę” klipas tapo pirmuoju “Pussy Riot” muzikiniu projektu po to, kai grupės narės Nadežda Tolokonikova ir Marija Aliochina buvo paleistos iš kalėjimo praeitais metais.

Abi aktyvistės visą savaitė buvo Sočyje kartu su kitais “Pussy Riot” šalininkais. Antradienį jos buvo kelioms valandoms sulaikytos policijos, o trečiadienį per incidentą su viešąją tvarką mieste padedančiais palaikyti kazokais buvo apstumdytos, sumuštos ir čaižomos rimbu.

Vaizdo įrašo pradžioje matoma, kaip “Pussy Riot”, užsimovusios ant galvų nuo savo įvaizdžio neatsiejamas spalvingas megztas kaukes, dėvinčios maudymosi kostiumėlius ir tampres, plaukia jūroje prie Sočio.

Jos taip pat matomos dainuojančios ir šokančios priešais olimpinius žiedus Sočio centre ir tyčiojasi iš žmogaus, vilkinčio olimpiados simbolio – snieginio leopardo – kostiumą.

Klipe taip pat matomi trečiadienį nufilmuoti vaizdai per susirėmimą su kazokais, kurie šiurkščiai tramdė merginas, jas talžė kumščiais ir rimbais.

Dainoje rusų kalba negailestingai smerkiama žmogaus teisių padėtis Rusijoje, minint aktyvistus, kurie tebėra kalinami dėl Maskvoje 2012 metais vykusių protestų prieš V.Putiną, taip pat kalėti nuteistą Sočio aplinkosaugos aktyvistą Jevgenijų Vitišką.

“Kolonijose tave išmokys verkti ir paklusti, saliutuoti Dučei, – dainuoja “Pussy Riot”. – Konstitucija nulinčiuota, Vitiška kalėjime. Stabilumas, kalėjimo košė, tvora ir sargybos bokštelis – Putinas tave išmokys mylėti Tėvynę.”

N.Tolokonikova šią nuorodą paskelbė savo paskyroje @tolokno socialiniame tinkle “Twitter”, pareiškusi, jog tai yra šios dainos “premjera”.

N.Tolokonikova ir M.Alyochina buvo pripažintos kaltomis dėl chuliganizmo ir dvejiems metams pasiųstos į pataisos koloniją už 2012 metais įvykdytą įžūlų performansą didžiausioje Maskvos katedroje, per kurį “Pussy Riot” narės atliko kitą prieš V.Putiną nukreiptą dainą.

Tačiau merginos buvo paleistos anksčiau laiko pernai gruodį, suteikus joms malonę.

Tarptautinis olimpinis komitetas “TOK” trečiadienį perspėjo “Pussy Riot” nares, kad būtų “visiškai nepriimtina” rengti akcijas prie olimpinių kompleksų.

Tačiau Sočio centras yra už maždaug 30 kilometrų nuo pagrindinio olimpinio parko.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 

Taip pat skaitykite: