(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Praėję metai vidaus reikalų sistemai buvo lengvesni nei 2009-ieji. Tam įtakos turėjo ir jau nusistovėjusi mažesnio įstaigų finansavimo situacija, ir pats suvokimas, kad ekonominė krizė yra ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos problema, todėl būtina prisitaikyti prie jos diktuojamų sąlygų. Taip 2010-uosius įvertino vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis per tradicinius spaudos pusryčius.

„Galima tik pasidžiaugti, kad krizė nepadarė neigiamos įtakos vienai svarbiausių sričių – viešajam saugumui: 2010 m. nusikalstamumas mažėjo, didėjo nusikaltimų išaiškinamumas, gerėjo situacija šalies keliuose. Akivaizdu, kad šios tendencijos yra stabilios – viešojo saugumo rodikliai nuosekliai gerėja kelerius metus“, – ministras R. Palaitis pristatė viešojo saugumo situaciją žiniasklaidos atstovams.

Lyginant su 2009 m., pernai padaryta 6,7 proc. mažiau nusikalstamų veikų, nusikalstamumas viešosiose vietose mažėjo 5,1 proc. – tokių žemų rodiklių nebuvo nuo 2004-ųjų. Per metus dešimtadaliu sumažėjo kelių eismo taisyklių pažeidimų, užtraukiančių baudžiamąją atsakomybę.

Surengtuose spaudos pusryčiuose vidaus reikalų ministras apžvelgė ir kitus 2010-ųjų metų pasiekimus. Vidaus reikalų ministro teigimu, praėjusiais metais pavyko įgyvendinti kelias visiems šalies gyventojams aktualias iniciatyvas: pagaliau leista pasirinkti pageidaujamą asmens dokumentą ir beveik triskart – nuo 80 iki 30 litų – sumažinta valstybės rinkliava už asmens tapatybės kortelės išdavimą. „Šiuo metu asmens tapatybės kortelėmis naudojasi daugiau nei pusė milijono šalies gyventojų. Planuojama, kad šiemet šis skaičius pasieks milijoną. Tuomet trūks tik vieno žingsnio iki elektroninio balsavimo rinkimuose – Seimo politinės valios“, – teigia R. Palaitis.

Kaip vieną svarbiausių sėkmingai įveiktų iššūkių vidaus reikalų ministras įvardijo apskričių reformą, kuri nuo šiol leidžianti valstybei sutaupyti 30 mln. litų per metus. Taip pat didelės pažangos pasiekta vystant regioninę politiką – Vidaus reikalų ministerijos administruojamomis Europos Sąjungos lėšomis finansuojamų projektų skaičius išaugo dešimteriopai.

Vidaus reikalų ministras pabrėžė, jog pernai imtasi efektyvių veiksmų sustiprinti kovai su šešėline ekonomika. Vienas tokių žingsnių – reforma Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje (FNTT). Nuo šių metų kovo iš viso tarnyboje bus panaikintos 36 vadovų pareigybės, o jų vietas užims analitikai. Siekiant efektyvesnės FNTT veiklos, sparčiai plėtojamas ir tarpinstitucinis bendradarbiavimas – tarnyba prisijungė prie teisėsaugos institucijų įkurto Kriminalinės informacijos analizės centro, o kartu su Valstybine mokesčių inspekcija įkūrė Rizikos analizės centrą.

Šiais metais ir toliau nuosekliai bus laikomasi prioritetinių krypčių. Viešojo saugumo užtikrinimo srityje bus tobulinamos neteisėtu būdu įgyto turto paieškos ir nustatymo mechanizmas. Vienu didžiausių iššūkiu taps Europos krepšinio čempionatas ir kiti svarbūs tarptautiniai renginiai. Toliau bus reformuojama valstybės tarnyba bei tobulinamas viešasis administravimas. Taip pat bus sprendžiama nemaža regioninės politikos klausimų, kurių vienas svarbiausių – nacionalinės regioninės politikos strateginės gairės iki 2020 m.
LR Vidaus reikalų ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: