R. Žutautas:
(c) LFF.lt archyvo nuotr.

Paskutinėse EURO 2012 atrankos rungtynėse Lietuvos nacionalinei futbolo rinktinei teko pripažinti Čekijos komandos pranašumą rezultatu 1:4.

Po rungtynių spaudos konferencijoje apie savo pasitraukimą paskelbė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Raimondas Žutautas.

„Šiame atrankos cikle nepavyko iškovoti tiek taškų, kiek norėjome. Norėčiau padėkoti vyrams už kovą. Visi stengėsi tiek, kiek galėjo. Taip pat dėkoju žiūrovams, kurie mus palaikė sunkiu metu. Kadangi man, kaip treneriui, nepavyko įgyvendinti užsibrėžtų tikslų, savo darbą baigiu. Noriu palinkėti visai komandai sėkmės toliau siekiant pergalių“, – sakė R. Žutautas.

Dėl antrosios vietos grupėje kovojusi Čekija įmušė 11 metrų baudinį pačioje rungtynių pradžioje, o iki pertraukos pasižymėjo dar du kartus. Antrajame kėlinyje komandos apsikeitė 11 metrų baudiniais. Lietuvos rinktinei paguodos įvartį pelnė Darvydas Šernas.

Atrankos turnyro I grupėje lietuviai su 5 taškais užėmė ketvirtąją vietą. Čekijos rinktinė po pergalės aplenkė Škotiją, kuri paskutines rungtynes Ispanijoje pralaimėjo, ir užėmusi antrąją vietą iškovojo teisę žaisti papildomas rungtynes dėl patekimo į Europos čempionato finalinį etapą.

Po nokdauno pradžioje lietuviai neatsigavo

Rungtynės lietuviams prasidėjo itin nesėkmingai. Jau pirmąją minutę teisėjas iš Ispanijos įžvelgė Andriaus Skerlos pražangą prieš Milaną Barošą baudos aikštelėje ir skyrė 11 metrų baudinį, kurį realizavo Michalas Kadlecas. Netrukus lietuviai galėjo rezultatą išlyginti, bet į baudos aikštelę įsiveržusio Darvydo Šerno smūgį atrėmė čekų vartininkas Petras Čechas.

16 minutę svečiai padidino savo pranašumą. M. Barošas apsisukdamas smūgiavo į vartus, kamuolys atsimušė į virpstą, ir pirmas suskubęs Janas Rezekas stipriu smūgiu nepaliko šansų Žydrūnui Karčemarskui.

35 min. jau lietuviai norėjo 11 metrų baudinio, tačiau pražangos prieš D. Šerną baudos aikštelėje arbitras neįžvelgė. Prieš pat pertrauką Čekijos rinktinė pasižymėjo dar kartą. Po J.Plašilo aukšto perdavimo į baudos aikštelę J.Rezekas griūdamas galva nukreipė kamuolį į tolimąjį vartų kampą – 3:0.

Antrajame kėlinyje apsikeitė baudiniais

Lietuvos rinktinė nenuleido rankų ir antrojo kėlinio viduryje sušvelnino atsilkimą. D.Šernas pabėgo nuo Romano Hubniko ir šis pargriovė varžovą. Čekui buvo parodyta raudona kortelė, o Lietuvos rinktinės puolėjas pats realizavo 11 metrų baudinį.

Įmušę įvartį lietuviai pradėjo vis dažniau lankytis prie varžovų vartų, bet Gedimino Vičiaus smūgiui iš toli pritrūko tikslumo, o Mindaugo Pankos galva nestipriai smūgiuotą kamuolį sugavo P. Čechas.

Vis dėlto iki pagrindinio laiko likus žaisti penkias minutes Čekijos rinktinė įmušė dar vieną baudinį. Po Radavičiaus pražangos prieš Tomašą Pekhartą nuo žymos antrą kartą tiksliai smūgiavo Kadlecas.

Čekijos rinktinės vyriausiasis treneris Michal Bilek:
„Nesėkmė šiandien mums būtų reiškusi ciklo pabaigą, tačiau labai gerai pavyko rungtynių pradžia, ji mus nuramino. Įmušėme 11 metrų baudinį, pavyko sėkmingai žaisti aikštės viduryje ir iki iki pertraukos pasižymėti dar du kartus. Antrajame kėlinyje šiek tiek komplikavomės padėtį, kai R.Hubnikui buvo parodyta raudona kortelė.

Vis dėlto svarbiausia, kad šiandien laimėjome. Nuolat jautėme spaudimą ir galvojome apie rungtynes Ispanijoje. Vis dėlto ispanai buvo aiškūs favoritai grupėje, o mes žinojome, kad kovosime dėl antrosios vietos.“

Preliminari rungtynių statistika

Lietuva – Čekija 1:4 (0:3)

Kauno S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro stadionas

Teisėjas – Daniel Fernandez Borbalan (Ispanija)

Įvarčiai: 67 min. Darvydas Šernas (Lietuva); 2 ir 85 min. Michal Kadlec (abu iš 11 m.), 15 ir 45 min. Jan Režek (Čekija).

Įspėti: 1 min. Andrius Skerla, 80 min. Mindaugas Panka, 84 min. Ramūnas Radavičius (Lietuva)

Pašalintas: 67 min. Roman Hubnik (Čekija)

Lietuva: Žydrūnas Karčemarskas, Ramūnas Radavičius, Marius Žaliūkas, Andrius Skerla, Marius Stankevičius, Saulius Mikoliūnas, Linas Pilibaitis (74 min. Ričardas Beniušis), Gediminas Vičius, Kęstutis Ivaškevičius (46 min. Arvydas Novikovas), Darvydas Šernas, Robertas Poškus (57 min. Mindaugas Panka). Atsarginiai: Ernestas Šetkus, Marius Papšys, Arsenij Buinickij, Arūnas Klimavičius.

Čekija: Petr Čech, Theodor Gebre Selassie, Michal Kadlec, Roman Hubnik, Tomaš Sivok, Jan Režek (82 min. Zdenek Pospech), Daniel Kolar, Jaroslav Plašil, Vaclav Pilar (70 min. Daniel Pudil), Milan Baroš (59 min. Tomaš Pekhart), Petr Jiraček. Atsarginiai: Jaroslav Drobny, David Lafata, Tomaš Rosicky, Kamil Vacek.