(c) LFF archyvo nuotr.

Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė kitą savaitę pradeda treniruočių stovyklą prieš artėjančias draugiškas rungtynes su Lenkija ir svarbią Europos čempionato atrankos dvikovą su žemyno čempione Ispanija. „Aikštėje turėsime po vienodai žaidėjų. Jei netikėsi – nelaimėsi“, – prieš dvikovą su ispanų žvaigždynu optimistiškai kalbėjo rinktinės strategas Raimondas Žutautas.

Svarbu tikėti savo jėgomis

Ketvirtadienį Lietuvos futbolo federacijoje (LFF) surengtoje spaudos konferencijoje Rinktinės vyriausiasis treneris R. Žutautas pabrėžė, kad kovo 29-ąją rungtynėse su Ispanija svarbu tikėti savo jėgomis ir neleisti varžovams žaisti savo žaidimo.

„Laukia rimtas išbandymas su pasaulio čempionais. Tikrai iš anksto nepasiduosime ir stengsimės varžovams neduoti žaisti, nes jei jie lengvai kontroliuos kamuolį, bus sudėtinga. Ar tikime, kad galime pasiekti pergalę? Aikštėje turėsime po vienodai žaidėjų – žaisime 11 prieš 11, ne 13 prieš 11. Jei netikėsi – niekados ir neiškovosi pergalės”, – teigė strategas.

Jo teigimu, keturiomis dienomis anksčiau rungtynėse su Lenkija komanda bus pasikeitusi apie 70 procentų ir bus svarbiausia išbandyti kuo daugiau futbolininkų.

„Duosime vieniems žaidėjams pailsėti, o kitiems jų vietoje pasireikšti ir įgauti žaidybinės praktikos Atliksime maksimalų keitimų skaičių. Lenkijos komanda ruošiasi Europos čempionato finaliniam etapui. Išaugęs šios šalies čempionato lygis ir susidomėjimas. Rinktinė žaidžia įdomų futbolą, mačiau jų paskutines pergalingas rungtynes Norvegijoje. Laukia sunkios rungtynės“, – kalbėjo treneris.

Ieško ir tarp jaunų žaidėjų, ir tarp senbuvių

Į išplėstinį rinktinės sąrašą šioms dvikovoms įtraukti 26 žaidėjai. Tarp jų bus ir keli futbolininkai, kurie į rinktinę gali sugrįžti po ilgesnės pertraukos. Anot R.Žutauto, taip nuspręsta todėl, kad laukia dvi svarbios atrankos rungtynės ir ieškoma pamainos, jei užkluptų diskvalifikacijos.

„Septyni žaidėjai turi geltonas korteles, todėl jei per rungtynes su ispanais kas nors gautų antrąją kortelę ir būtų diskvalifikuotas, atsirastų problemų rungtynėse Lichtenšteine. Tame susitikime bus reikalinga patirtis“, – kalbėjo treneris.

Jis pažymėjo pasirinkimas nėra didelis, todėl ieškoma žaidėjų ir tarp jaunesnių, ir tarp senbuvių: „Nesame tokia didelė šalis kaip Prancūzija, reikia rinktis iš to, ką turime. Vėl pakvietėme patyrusius gynėją Tomą Žvirgždauską ir saugą Tomą Ražanauską, po poros metų pertraukos kviečiame Tadą Labuką, kuris nuolat rungtyniauja Lenkijos čempionate. Svarstome išbandyti ir jaunimo rinktinės žaidėjus Tadą Eliošių, Arvydą Novikovą, Vytautą Andriuškevičių, taip pat Marių Papšį, kuris pradėjo rungtyniauti Čekijoje. Pažiūrėsime, kaip tie žaidėjai atrodys, ar jie yra verti nacionalinės rinktinės.“

Treneris pasidžiaugė, kad visi žaidėjai turėtų būti pasiruošę rungtynėms ir spėti išsigydyti smulkias traumas: „Deividas Česnauskis buvo šiek tiek traumuotas pastarosiomis dienomis, bet tikiu kad bus viskas gerai. Mikrotraumą gavo ir Edgaras Česnauskis, bet gydytojai sakė, kad jis bus pasiruošęs. Komandos fizinis pasirengimas turėtų būti geras, tik sportinė forma negali būti optimali, nes daugelis tik pradėjo savo čempionatus. Pavyzdžiui, šeši Lenkijos klubo žaidėjai dar sužaidė tik tris turus.“

Ispanai sutiko žaisti kovo mėnesį

Lietuvos nacionalinė rinktinė prieš artėjančias rungtynes treniruosis Marijampolėje, o Lenkijos ir Ispanijos komandos rungtynėms ruošis Kaune.

„Marijampolėje yra treniruočių aikštynas, geros būklės stadiono aikštė. Dėkoju kolegoms iš Kauno ir Marijampolės, kurie daro viską, kad užtikrintų optimalią aikščių kokybę. Visa kita priklausys nuo oro sąlygų“, – sakė rinktinių direktorius Robertas Tautkus.

Pasak jo, Ispanijos rinktinė pati sutiko žaisti kovo mėnesį ir supranta, kad aikštės sąlygos gali būti ne idealios. „ispanai puikiai prisimena, kai prieš kelis metus spalio mėnesį sužaidėme lygiosiomis. Tada jiems daugiau treniruotis neleido oro sąlygos. Negalima garantuoti, kad nebus panašios situacijos. Kai derinome tvarkaraštį, jie sakė – problemos nėra, žaidžiame kovo mėnesį. Pasitarėme su treneriu ir sutikome.“

Lietuvos ir Lenkijos rinktinės susitiks kovo 25 dieną, 21 valandą 30 minučių Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione. Po keturių dienų, kovo 29 d., tame pačiame stadione lietuvių laukia rungtynės su Ispanija. Bilietus į rungtynes platina BILIETAI.LT.

Išplėstinis Lietuvos nacionalinės rinktinės žaidėjų sąrašas rungtynėms su Lenkija ir Ispanija
(Vardas, pavardė, klubas)


Vartininkai:

Žydrūnas Karčemarskas („Gaziantepspor“, Turkija)
Vytautas Černiauskas (FC „Vaslui“, Rumunija)
Ernestas Šetkus (Nikosijos „Olympiakos“, Kipras)

Gynėjai:

Andrius Skerla (Balstogės „Jagiellonia“, Lenkija)
Tadas Kijanskas (Balstogės „Jagiellonia“, Lenkija)
Marius Stankevičius („Valencia“ CF, Ispanija)
Marius Žaliūkas (Edinburgo „Hearts“, Škotija)
Ramūnas Radavičius (Panevėžio „Ekranas“, Lietuva)
Tomas Žvirgždauskas („Halmstads BK“, Švedija)
Vytautas Andriuškevičius (Gdansko „Lechia“, Lenkija)
Valdemar Borovskij (Marijampolės „Sūduva“, Lietuva)

Saugai:

Deividas Šemberas (Maskvos CSKA, Rusija)
Mindaugas Panka (Lodzės „Widzew“, Lenkija)
Kęstutis Ivaškevičius (Tel Avivo „Bnei Yehuda“, Izraelis)
Dominykas Galkevičius (Lubino „Zaglebie“, Lenkija)
Saulius Mikoliūnas (Kijevo „Arsenal“, Ukraina)
Edgaras Česnauskis (FC „Rostov“, Rusija)
Deividas Česnauskis (Salonikų „Aris“, Graikija)
Tomas Ražanauskas (Marijampolės „Sūduva“, Lietuva)
Marius Papšys (FK „Pribram“, Čekija)
Tadas Eliošius (Marijampolės „Sūduva“, Lietuva)
Arvydas Novikovas („St. Johnstone“, Škotija)

Puolėjai:

Darvydas Šernas (Lodzės „Widzew“, Lenkija)
Tomas Danilevičius (AS „Livorno“, Italija)
Tadas Labukas (Gdynės „Arka“, Lenkija)
Nerijus Astrauskas (VMFD „Žalgiris“, Lietuva)

Lietuvos futbolo federacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: