Kauno rajono savivaldybės archyvo nuotr.

Kelerius metus Kauno rajono jaunavedžių puoselėta svajonė susituokti Raudondvario pilyje – išsipildė. Restauruotoje ir naujam gyvenimui prikeltoje pilyje liepos 14 dieną žiedus sumainė aštuonios poros. Pirmieji iškilmingus priesaikos žodžius čia ištarė  Saulius Šalna ir Dalia Kliokmanaitė. Jaunavedžius iš Neveronių į ceremoniją atlydėjo trys jų dukrelės ir liudytojai.

„Vaikams pasakojome, kad eisime į pasakų pilį. Tikrai ja nenusivylėme“, – sakė pirmoji Raudondvario dvaro pilies didžiojoje menėje sutuokta pora.

Jaunavedžius pasveikino Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Makarevičius,  VšĮ „Raudondvario dvaras“ direktorė Snieguolė Navickienė.

„Raudondvario dvaro pilies iškilmių salė tviska prabanga, sukuria išties įspūdingą ir šventišką nuotaiką, be to gali priimti ne tik jaunavedžių poras , bet ir jų artimuosius, panorusius stebėti iškilmingą ceremoniją. Tai viena iš romantiškiausių vietų Kauno rajone santuokai registruoti.  Šią  pilį Žygimantas Augustas  padovanojo Barborai Radvilaitei. Amžiams bėgant šeimininkai keitėsi, tačiau grafų Tiškevičių laikais Raudondvaris tapo kultūros židiniu ir  šeimos oaze patiems grafams Tiškevičiams“, – sakė Kauno rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Skirmantė Subačienė.

Kauno rajono žmonės  išties mėgsta romantiką myli gamtą. Anksčiau jie tuoktuvėms rinkdavosi  Kadagių slėnį, Medžius dvynius, įvairias gamtos vietoves Kulautuvos ar Kačerginės miškuose, bažnyčias. Šiais metais panoro susituokti netradicinėse vietose tik keletas porų, dauguma laukė galimybės susituokti Raudondvario dvaro pilyje.

Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Kauno rajone šiemet registruota jau per 160 santuokų. Per paskutinį dešimtmetį daugiausia porų Kauno rajone susituokė 2008 m, buvo užregistruota 416 santuokų. 2011 m.  – 354 santuokos.

Vilma Kasperavičienė

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: