(c) Organizatorių archyvo nuotr.

Šiais metais jau 39 – ąjį kartą Kaune bus minimos Romo Kalantos susideginimo metinės. Būtent prieš tiek metų R. Kalanta, būdamas 19 metų jaunuolis, paaukojo gyvybę gindamas teisę gyventi laisvoje Tėvynėje. Šis įvykis nuaidėjo ne tik Tarybų Sąjungoje, bet ir visame pasaulyje ir tapo pamatu, vėlesnei visų Lietuvos įvykių grandininei reakcijai, kuri galiausiai peraugo į Sąjūdžio judėjimą.

Vakar, gegužės 11 dienos vakare jau antri metai iš eilės įsitikinta, kad kauniečiai nėra abejingi savo miestui ir jo istorijai, nes į šią gražią jaunimo iniciatyvą (sutvarkyti aplinką aplink R. Kalantos akmenį) atsiliepė ne tik jaunimas iš Vilijampolės bendruomenės centro „Veršva“, bet ir jaunimas iš kitų Kauno kampelių, kurie aptvarkė aplinką bei pasodino gėlių, kurios džiugindamos praeivių akis, žydės primindamos vardan Lietuvos laisvės gyvybę paaukojusį – Romą Kalantą.

Pastaraisiais metais R. Kalantos metinių minėjimas tradiciškai vyksta Muzikinio teatro sodelyje, tačiau dažniausiai užmirštas lieka R. Kalantos akmuo, esantis Vilijampolėje, šalia namo, kuriame iki susideginimo gyveno Romas Kalanta. Šiais metais Vilijampolės bedruomenės jaunimo iniciatyva šį penktadienį, gegužės 13 d. 10 val. Romo Kalantos susideginimo 39-ųjų susideginimo metinių paminėjimas vyks ir Vilijampolėje.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: