(c) Juozo Jankausko nuotr.

Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotojas Stanislovas Buškevičius džiaugiasi, kad 1939 m. pastatytas, visuomenės pamėgtas, daug diskusijų ir gynėjų susilaukęs kino teatras „Romuva“ pagaliau pradeda naują gyvenimą.

„Jau suformuota nauja 5 asmenų valdyba, jos pirmininkas Raimundas Miladauskas, išrinkta ir direktorė, ja tapo Violeta Diržinauskienė.

Šiomis dienomis dėl patalpų remonto bus pasirašyta sutartis su UAB „Panemunės būtų ūkis“. Tai pirmieji žingsniai kino teatro atgaivinimo link. Už remonto darbus atsakingas Panemunės butų ūkio viršininko pavaduotojas Raimundas Vaitkevičius.

Labai džiugu, kad čia įsikuria Kauno kino studija. Šiose patalpose užteks vietos ir kino studijos žmonėms, ir lankytojams. Čia vyks įvairūs renginiai“, – su džiaugsmu kalba mero pavaduotojas S. Buškevičius.

Rugsėjo 4 dieną „Romuvos“ kino teatre jau bus rodomas Amerikoje sukurtas kino filmas apie pokario Lietuvos partizanus.

„Dabar tikimės, kad „Romuvos“, kaip reikšmingos Kauno kultūros erdvės, istorija pradės naują etapą – čia įsikūrusi Kauno kino studija ir jos veikla bus įdomi visiems, besidomintiems kinu. Manome, kad būtų tiesiog neūkiška ir neprotinga naikinti kinui sukurtą erdvę“,- sako mero pavaduotojas S. Buškevičius.

„Romuvos“ kino teatro praeitis

1939 metais Kauno centre pastatytas kino teatras miestiečiams tarnavo tik vienerius metus, jo veiklą nutraukė karas, kurio metu „Romuva“ buvo nacionalizuota.

Čia rodomų filmų turinį griežtai kontroliavo Valstybinė kinofikacijos valdyba.

„Romuvos“ kino teatras kelioms miestiečių kartoms tapo gražių, romantiškų prisiminimų, pasimatymų vieta, kurią, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, pasitiko privatizavimo proceso iššūkiai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: