(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Gegužės 16 dieną miesto Rotušėje vyko Tarptautinės muziejų dienos minėjimas. Tarptautinės muziejų dienos proga Rotušėje renginys pradėtas apdovanojimo įteikimu: trečiojo laipsnio Santakos garbės ženklą meras Rimantas Mikaitis įteikė Lipės apskrities (Vokietija) žymiam kultūros veikėjui Fritz Bartelt.

Santakos garbės ženklas jam įteiktas už tai, kad prieš 22 metus jo dėka prasidėjo Kauno ir Lipės apskrities kultūrinis bendradarbiavimas. Vyko menininkų mainai, kurie turėjo didelės reikšmės Kauno miesto kultūriniam gyvenimui.

Fritz Bartelt padėkojo merui už jo veiklos įvertinimą ir už apdovanojimą. „Prieš 22 metus atvykau į Kauną. Nuo tada prasidėjo Lipės apskrities ir Kauno menininkų mainai. Man labai padėjo poetas Petras Palilionis. Norėčiau, kad tokia draugystė tęstųsi dar 22 metus”, – sakė Fritz Bartelt.

Į Rotušę susirinkusius muziejininkus pasveikino miesto meras.

„Kai kalbame apie Kauno išskirtinumo bruožus, pabrėžiame krepšinį, festivalius, tačiau reikia neužmiršti ir muziejų. Kaunas – muziejų miestas. Čia saugoma mūsų tautos atmintis, istorija. Turime kuo didžiuotis, turime ką parodyti. Jūs, muziejininkai, dirbate labai svarbų darbą, tik gaila, kad mažai apmokamą.

Dėkojame jums už kruopštų, didelio profesionalumo ir atidumo reikalaujantį darbą. Sveikinu Tarptautinės muziejų dienos proga“, – kalbėjo meras Rimantas Mikaitis.

Šešiems pasižymėjusiems muziejininkams meras įteikė padėkos raštus: Vidai Bingelienei, Vaidai Rakaitytei, Agnietei Janušaitei – Vitkūnienei, Nijolei Jurkuvienei, Violetai Jasevičiūtei ir Pranui Majauskui.

Kauniečiams ypač malonu, kad metų muziejininkės titulas šiais metais atiteko M. K. Čiurlionio muziejaus muziejininkei Aldonai Snitkuvienei. Be to, UNESCO šiuos metus paskelbė M. K. Čiurlionio metais. Tai didelis Lietuvos ir konkrečiai M. K. Čiurlionio įvertinimas.

Į Rotušę susirinkusius muziejininkus sveikino Muziejų asociacijos pirmininkas Raimundas Balza ir M. K. Čiurlionio muziejaus direktorius Osvaldas Daugelis.

„Metų muziejininko apdovanojimas yra simbolinis. Tik visi kartu mes galime atlikti didelius darbus, prikelti praeitį ir sudominti jaunimą. Muziejininkė A. Snitkvienė parašė keletą knygų. Ji rengia naują knygą apie Egipto reikšmę Lietuvos istorijai. Ji nuolat perduoda žinias jaunimui, visus mus ragina tyrinėti, rašyti, kurti“, – kalbėjo O. Daugelis.

Monsinjoras Artūras Jagelavičius priminė, kad „muziejuose saugoma tapybos, muzikos, skulptūros lobiai, knygos. Tai istoriniai, meniniai ir religiniai eksponatai. Jūs esate kultūros ir meno angelai sargai, o muziejai – meno šventovės.

Vyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius laimina jus ir prašė perduoti, kad už kruopštų darbą jūs sulauktumėte ir didesnių pajamų“, – sakė monsinjoras A. Jagelavičius.

Į minėjimą susirinkusiems muziejininkams koncertavo Kauno muzikinio teatro primadona Rita Preikšaitė ir J. Naujalio muzikos gimnazijos smuikininkų grupė, vadovaujama Ramunės Banzaitytės.

Vėliau muziejininkai vyko į Mykolo Žilinsko galeriją. Čia Kauno muziejininkei Aldonai Snitkuvienei mero pavaduotojas Povilas Mačiulis įteikė metų muziejininkės apdovanojimą.

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: