Kaunas.lt archyvo nuotr.

Jau šiais metais kauniečiai ir miesto svečiai centrinėje miesto dalyje galės sportuoti gryname ore. Santakos parke ir Nemuno saloje ketinama įrengti 25 lauko treniruoklius.

Vietos bendruomenių savivaldos programai Kaune iš valstybės biudžeto šiemet buvo skirta daugiau nei 1 mln. Lt. Pavasarį kiekviena Vietos bendruomenių taryba savo susirinkimuose svarstė, kurioms sritims ir darbams panaudoti skirtas lėšas. Didžiausias kauniečių dėmesys krypo į žaidimų ir sporto aikšteles, viešųjų erdvių tvarkymą.

„Pirmasis mūsų pirkinys buvo lauko treniruokliai. Jau yra numatyta įrengimo vieta, Santakos parkas ir Nemuno sala, teliko juos ten pastatyti. Iš viso Centro seniūnijai šiemet buvo skirta kiek daugiau nei 66 tūkst. Lt. Beveik ketvirtadalis lėšų buvo panaudota treniruoklių įsigijimui”, – pasakojo Centro seniūnas Vytautas Pauliukas.

Už Vietos bendruomenių savivaldos programos lėšas Santakos parke, greta Kauno pilies, bus įrengti 5 treniruokliai. Prie miesto bendruomenių veiklos ir jų sumanymų įgyvendinimo kasmet prisideda ir Kauno miesto savivaldybė. Jau ketvirtus metus iš eilės bendruomenėms iš miesto biudžeto yra skiriama po 200-300 tūkst. litų. Už šias lėšas prie Kauno pilies planuojama įrengti dar 7 treniruoklius. Tuo tarpu Nemuno saloje ketinama įrengti iš viso 13 lauko treniruoklių.

Centro seniūnijos vadovas užsiminė ir apie dar vieną senamiesčio bendruomenės norą – radiofikuoti Rotušės aikštę: „Įvairių renginių metu trūksta garso, atokiau esantiems nuo scenos sunku girdėti, kas joje vyksta. Radijo imtuvų įrengimas padėtų išspręsti šią problemą”, – apie ketinimus pasakojo Centro seniūnas.

Vietos bendruomenių savivaldos programos lėšos gali būti paskirstytos 8-ioms sritims: labiausiai pažeidžiamų bendruomenės narių ir grupių poreikiams tenkinti, vaikų ir jaunimo užimtumui, kultūrinei ir švietėjiškai veiklai, viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei gerinti, sporto ir sveikatinimo veiklai, bendruomeninei veiklai organizuoti, daugiafunkcinių bendruomenės namų veiklai organizuoti, kitoms vietos bendruomenės gyvenimo kokybę gerinančioms veikloms.

Renata Bartusevičiūtė

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: