Saugumo užtikrinimui
(c) Policija.lt archyvo nuotr.

Vidaus reikalų sistemos tarnybų pareigūnai pasiruošę esamais resursais užtikrinti maksimalų žmonių saugumą rugpjūčio 31 d.rugsėjo 18 d. vyksiančio Europos vyrų krepšinio čempionato metu.

Apie tai šiandien, rugpjūčio 29 d., buvo kalbama Vidaus reikalų ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo ministras Raimundas Palaitis, Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius, vidaus tarnybos generolas Remigijus Baniulis, l. e. p. Viešojo saugumo tarnybos vadas, pulkininkas Jonas Zautra ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos Kriminalinių procesų kontrolės organizavimo valdybos Informacijos analizės skyriaus viršininkas Giedrius Strikulis.

„Šis Europos vyrų krepšinio čempionatas – tai iššūkis ne tik mūsų krepšininkams, bet ir visai valstybei. Ar sugebėsime tinkamai ir saugiai organizuoti tokį stambų sportinį renginį? Visa Europa, o ir nemaža dalis likusio pasaulio tai stebės lyg pro padidinamąjį stiklą.

Esu įsitikinęs, jog vidaus reikalų sistemos pareigūnai padarys viską, kad Lietuvos gyventojai ir varžybų stebėti atvyksiantys svečiai jaustųsi saugiai“, – sakė ministras R. Palaitis.

Pasak jo, vidaus reikalų sistemos institucijos čempionatui intensyviai ruošėsi beveik metus. Joms keltas tikslas – pasinaudojant esamais resursais pasiekti maksimalius rezultatus.

Pagrindinės teorinės grėsmės, galinčios kilti čempionato metu, yra tos pačios kaip ir kitų renginių metu. Ministro teigimu, rimčiausia, nors ir mažiausiai tikėtina grėsmė yra terorizmas, taip pat – sirgalių agresija arenose ir už jų ribų.

Kitos grėsmės ir iššūkiai – gaisro ir techninių incidentų tikimybė arenose, komandų ir delegacijų gyvenamųjų vietų saugumo priežiūra, saugus krepšinio komandų transportavimas, eismo spūstys ir kontrolė arenų prieigose.

Kaip vieną iš galimų problemų vidaus reikalų ministras įvardijo ir neteisėtą prekyba bilietais – tikėtina, kad prieš krepšinio varžybas rinkoje gali atsirasti internetinių bilietų kopijų su tuo pačiu brūkšniniu kodu. „Tokiu atveju į varžybas pateks tas, kuris į areną įeis pirmiausia, tad įsigydami bilietus žmonės turi būti budrūs“, – sakė ministras R. Palaitis.

Čempionato metu dirbs maksimalaus dydžio visų tarnybų pareigūnų pajėgos – atostogauti jie bus leidžiami tik po čempionato. Esant reikalui, užtikrinti saugumą krepšinio čempionato metu padės Latvijos policijos pareigūnai ir Gruzijos kriminalistai.

Didžiausias krūvis užtikrinant saugumą teks viešajai policijai, kuri dirbs arenų prieigose ir miestų centruose bei kitose viešose vietose. Arenų viduje ir prieigose įrengtose fanų zonose saugumui užtikrinti bus pasitelktos privačios saugos tarnybos. Arenose taip pat dirbs kriminalinės policijos darbuotojai, kurių pagrindinis tikslas bus užkardyti ir operatyviai išaiškinti smulkius nusikaltimus.

Čempionato metu veiks specialiai įrengtas policijos štabas, kuriame budės visų tarnybų pareigūnai – per įrengtus ekranus jie stebės tai, kas vyksta arenų viduje, ir esant reikalui imsis visų priemonių, reikalingų saugumui užtikrinti.

Policijos generalinio komisaro S. Skvernelio nuomone, pavojingiausia čempionato metu bus ne krepšinio arenose, o miestų gatvėse ir baruose, kur laisvai parduodamas alkoholis. „Esame pasiruošę dirbti visu pajėgumu, kad nemalonumų kiltų kuo mažiau“, – teigia jis.

Europos vyrų krepšinio čempionato metu dirbs ir ugniagesiai gelbėtojai, pasieniečiai bei kitos vidaus reikalų sistemos tarnybos. Čempionato metu bus suaktyvinta užsieniečių kontrolė šalies viduje ir kertant sieną, taip pat bus keičiamasi informacija su operatyvinės veiklos subjektais ne tik šalie viduje, bet ir su kitos šalies institucijomis, visą parą budės ir bus parengtos įvairios priemonės – nuo pasieniečių sraigtasparnių ir kinologų iki Viešojo saugumo tarnybos pulkų.

Vidaus reikalų ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: