(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Šį šeštadienį gruodžio 4 d. 17 val. ceremoniją prie Kalėdų eglutės, esančios Laisvės alėjos fontane (Laisvės al. ir S. Daukanto g. sankirtoje) pradės 25-ių Kalėdų Senelių pasirodymas, kurio finale įsižiebs dar viena Kauno eglutė. Kalėdinę šviesą ir šilumą skleis E. Sipavičiaus atliekamos kalėdinės melodijos bei studija „Ugnies ratas“.

Ceremonijoje prie abiejų eglučių dalyvaus ir sveikins Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, Vestfoldo apskrities meras Per-Eivind Johansen, Vestfoldo apskrities Regioninio departamento direktorius Sverre Høifødt, Norvegijos garbės konsulas Kaune Vytautas Valaitis, Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius prof. Raimundas Šiaučiūnas, KTU Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanė prof. Gražina Startinė, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektorius prof. Zigmas Lydeka bei abiejų universitetų bendruomenės.

Šeštadienio vakarą įžiebus Laisvės alėjos eglę, studentija išsirikiavusi iki Vienybės aikštės bengališkų ugnelių pagalba perduos iš rankų į rankas ugnį nuo vienos iki kitos eglutės. Ši gyva grandinė, simbolizuojanti gėrį, taiką ir Kalėdų laukimą, sujungs dvi egles ir tarsi perduos jau šviečiančios eglutės energiją Vytauto Didžiojo universiteto papuoštai žaliaskarei prie kurios taip pat įvyks trumpa ceremonija.

Šiais metais miesto centre (Laisvės al.) esančią eglę puošė KTU Ekonomikos ir vadybos fakulteto studentai kartu su dekane, prodekanais ir dėstytojais. Jiems talkino moksleiviai ir „Vilkijos“ globos namų auklėtiniai. „Pasikviesdami į pagalbą globos namų vaikus, norėjome paįvairinti jų kasdienybę, parodyti, kad ir paprastuose dalykuose slypi bendravimo džiaugsmas, – sakė KTU Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanė prof. Gražina Startienė. – Buvo gera matyti vaikų šypsenas ir jų nuoširdų norą pagaminti kuo gražesnį žaisliuką.“

Žaliaskarė dideliais iš vielos ir baltų siūlų pagamintais burbulais papuošta jau savaitės pradžioje, o įžiebimo išvakarėse suspindės dar 100 melsvai žėrinčių vario sulfato kristalų, kuriuos išaugino KTU studentai, dėstytojai ir vaikai.

Žaisliukų gamybos ir eglutės puošimo nuotraukos:
http://www.facebook.com/#!/album.php?aid=31558&id=152957054725447
http://www.facebook.com/#!/album.php?aid=31657&id=152957054725447

Vytauto Didžiojo universitetas prisijungęs prie naujos idėjos „Studentiško miesto“ eglutės, Vienybės aikštėje stovinčią 15 metrų keturiasdešimties metų eglę, kurią miestui padovanojo Ragučio gatvės gyventoja, papuošė 50 cm. skersmens universiteto fakultetų vėliavų spalvų rutuliais su universiteto ženklais ir 600 m. ilgio šviečiančia girlianda. Ant eglės pakabintas 81 įvairių spalvų – tamsiai ir šviesiai žalios, geltonos, oranžinės, melsvos, tamsiai mėlynos, purpurinės ir pilkos – plastiko apskritimas. Visi jie simbolizuoja VDU fakultetus – Ekonomikos ir vadybos, Gamtos mokslų, Humanitarinių mokslų, Informatikos, Katalikų teologijos, Menų, Politikos mokslų ir diplomatijos, Socialinių mokslų ir Teisės.

„Labai smagu, kad miestas ir universitetas suteikė progą dalyvauti konkurse ir leisti „uždegti“ miestą universiteto dvasia. Artėjančių švenčių proga tiek VDU bendruomenės nariams, tiek viso Kauno gyventojams norėčiau palinkėti supratingumo, meilės ir kantrybės darbuose “, – teigė idėjos autorė B. Juodišiūtė.

http://www.vdu.lt/naujienos/vienybes-aikste-puos-vdu-egle.html

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: