© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Seimas imasi pataisų, kuriomis norima sugriežtinti įmonių patirtų nuostolių perkėlimo tvarką – pakeitimai susiję ir su tuo, jog didžiausi Lietuvoje Skandinavijos kapitalo bankai – SEB ir “Swedbank” – pernai kartu sumokėjo vos per 3 tūkst. litų pelno mokesčio.

Finansų ministras Rimantas Šadžius tvirtino siūlomus pakeitimus aptaręs “su tarptautinio verslo atstovais”:”Visi pripažino, kad jos iš tikrųjų yra sąžiningos. Jeigu įmonė dirba pelningai, nors kažkiek pelno mokesčio į valstybės biudžetą ji turi atseikėti”.

Ministras sako, kad ši pataisa, jeigu ją Seimas priims, paliestų didžiąsias įmones, o ne mažas, kurios naudojasi kitomis mokestinėmis lengvatomis.

“Siūlome netaikyti šitų nuostatų ir apribojimų toms įmonėms, kurios yra mažiukės ir naudojasi 5 proc. pelno mokesčio tarifu. Didžiosios įmonės, pirmiausia bankai, kurie suformavo rizikingų paskolų atidėjimus ir dėl to krizės metu nė vienu litu neprisidėjo prie Lietuvos biudžeto, matyt, pagal naują sistemą turėtų prisidėti prie biudžeto papildymo, jeigu tais metais dirbo pelningai. Kitos stambios įmonės, matyt, taip pat galėtų vienus krizinius metus, po to išskirstyti per keletą metų, neribojant laiko, galų gale vis tiek pasidengtų visi mokesčiai, bet nebūtų pelno mokesčio mokėjimas atidedamas iki begalybės į ateitį”, – Seimo nariams sakė ministras.

R.Šadžius informavo, kad Italijoje leidžiama į kitus metus perkelti 80 proc. nuotolių, Prancūzijoje ir Vengrijoje – po 50 proc. 60 proc. ribą taiko Vokietija ir Danija, tačiau yra nustatyta minimali pelno suma, už kurią tu vis dėlto turi būti sumokėtas pelno mokestis.

Seimas antradienį po pateikimo priėmė svarstyti Pelno mokesčio įstatymo pataisas – siūloma nuo 2015 metų ankstesnių laikotarpių sukauptais nuostoliais leisti sumažinti ne daugiau kaip 50 proc. apmokestinamojo pelno. Dabar įstatymas leidžia sukauptais nuotoliais sumažinti visą apmokestinamąjį pelną.

Nauja tvarka įsigaliotų tik 2014 metų apmokestinamajam pelnui.

Pakeitimai nebus taikomi smulkioms ir vidutinėms įmonėms, kurių darbuotojų skaičius neviršija 10, o pajamos – ne didesnės nei 1 mln. litų ir joms taikomas 5 proc. pelno mokestis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: