(c) wikimedia commons archyvo nuotr.

“Senamiesčio Žiogas” – tai jaukūs gitaros skambesiu nuspalvinti vakarai bei mylimų atlikėjų dainos. Jau ketvirtus metus festivalis Senamiesčio Žiogas atveria Kauno Senamiesčio kiemelių duris visiems dainuojamosios poezijos mylėtojams. Kasmet vis daugiau klausytojų sulaukiantis renginių ciklas vėl pakvies pasiklausyti ne tik garsiausių Lietuvos bardų, tačiau ir jaunųjų dainuojamosios poezijos talentų bei džiugins lankytojus koncertų vietose surengtomis lauko parodomis. Pirmasis šių metų koncertas vyks birželio 12 d., 18 val. šalia Rotušės aikštės esančiame Ryšių istorijos muziejaus kiemelyje.

Savo gera nuotaika ir visiems puikiai pažįstamomis dainomis koncerte dalinsis ANDRIUS KANIAVA – Keistuolių teatro aktorius, dainininkas, tekstų autorius, kompozitorius ir režisierius, pernai išleidęs antrąjį albumą „Antikvariatas”. Pažįstamas iš nesuskaičiuojamos daugybės spektaklių, A.Kaniava savo gyvenimo taip pat neįsivaizduoja ir be muzikos, ir teigia, jog geriausias susitikimas su gerbėjais – koncertas. Iš tiesų, jo koncertuose žiūrovai ne tik klausosi, bet ir dainuoja kartu, užduoda klausimus ir bendrauja su atlikėju. Kaniavos gerbėjai jau žino, kad išgirdus Andrių sakant „o dabar labai rimtai, be juokų” netrukus teks kvatoti iš dar vieno aktoriaus sąmojo, tad koncertuose niekad netrūksta juoko bei plojimų ir nenuostabu, jog už atlikėjo nuoširdumą gerbėjai dėkoja atsistoję ir nenori išleisti iš scenos.

Atidarymo koncerte žiūrovai taip pat išvys SAULIŲ BAREIKĮ – žinomą aktorių ir dainuojamosios poezijos atlikėją. S.Bareikis daugiau nei dvidešimt metų vaidino Valstybiniame jaunimo teatre ir sukūrė daugelį įsimintinų vaidmenų teatre ir kine. Drauge su bičiuliais aktoriais O. Ditkovskiu ir K. Smoriginu įkūrė didelio pasisekimo sulaukusią grupę “Aktorių trio”. Dabar kelerius metus koncertuoja su A. Kulikausku. S. Bareikis šiuo metu dažniau lipa į sceną dainuoti, nei vaidinti ir yra daugelio mėgiamas dėl jautrios, nuoširdžiai atliekamos kūrybos. Dainose jis kalba apie tai kas skaudina, jaudina, jos pilnos nostalgijos ir nuolatinio ieškojimo. Kaip teigia pats Saulius Bareikis jo kūryboje atsispindi žmogui įgimtas ilgesys: siekti nepasiekiamo, pažvelgti už horizonto, o iš noro dalintis savo idėjomis gimsta jo dainos – atviri ir intymūs muzikiniai monologai.

Abejingų nepaliks ir trečiasis Žiogo svečias – JONAS BALTOKAS. Kaip teigia pats atlikėjas – dainuojamoji poezija jam yra visas gyvenimas. Jis ne tik aktyvus įvairių koncertų ir festivalių dalyvis, tačiau taip pat ir organizatorius bei dainuojamosios poezijos bendruomenės dpoezija.lt įkūrėjas. Jonas Baltokas savo linksmomis vaikiškomis dainelėmis, kurias mielai kartu dainuoja ir vyresni koncertų lankytojai, įtraukia į pasaulį, kuriame gyvena sliekas Zigmutis, labai smalsi bobutė iš Paryžiaus, siaučia devynios rainos katės, vaikai yra gražūs, o mergaitės dar gražesnės.

Kaip visuomet festivalio žiūrovai kviečiami susipažinti ir su jaunaisiais dainuojamosios poezijos atlikėjais. Atidarymo renginį naujom spalvom papuoš muzikinis duetas 23-AS ĄŽUOLAS, kuriame gitara groja Domantas Dragūnas, o kūrinius žaviu balso tembru atlieka Justina Semaškaitė.

Senamiesčio kiemelio sienoms gyvybės įkvėps Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklos mokinių darbai.

Bilietus platina Bilietai.lt.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: