Kaunas.lt archyvo nuotr.

Trečiąjį šių metų ketvirtį visoje šalyje statybos darbų buvo atlikta už 2 mlrd. litų, praneša Lietuvos statistikos departamentas. Atliktų statybos darbų apimtis Lietuvoje, palyginti su antruoju šių metų ketvirčiu, didėjo kiek daugiau nei 17 proc.

Per trečiąjį ketvirtį buvo baigti statyti 697 nauji gyvenamieji pastatai bei juose įrengtas 1031 butas. Tai trečdaliu daugiau nei tuo pačiu metu pernai. Kiek daugiau nei 70 proc. visų baigtų statyti butų įrengti individualiuose namuose.

Kiek daugiau nei 40 proc. visų pastatytų butų buvo Vilniaus, 19 proc. – Klaipėdos, 17 proc. – Kauno apskrityje. Iš viso Kauno apskrityje per šį laikotarpį buvo pastatyta 118 namų, kuriuose įrengti 178 butai.

Tuo pačiu laikotarpiu visoje šalyje buvo baigta statyti ir beveik 240 naujų negyvenamųjų pastatų. Daugiausia pagal bendrąjį plotą baigta statyti gamybos, pramoninių ir sandėlių, prekybos, viešbučių ir maitinimo įmonių bei kitos paskirties pastatų. Kiek daugiau nei 40 proc. visų pastatytų negyvenamųjų pastatų buvo Vilniaus, po 11 proc. – Kauno ir Šiaulių apskrityse.

Trečiąjį ketvirtį išduota 1418 statybą leidžiančių dokumentų statyti 39 gyvenamuosius pastatus, tai tik 1 proc. mažiau nei tuo pačiu metu pernai. Šalyje vyrauja individualių gyvenamųjų namų statyba – jiems statyti išduota 98 proc. visų leidimų. Taip pat leista statyti 2 bendrabučius.

Iš viso per tris šių metų ketvirčius šalyje baigta statyti 2110 gyvenamųjų namų, juose įrengti 3447 butai. Taip pat baigti statyti 842 negyvenamieji pastatai, kurių bendrasis plotas sudaro kiek daugiau nei 313 tūkst. kv.m. Per šį laikotarpį išduotų leidimų statyti gyvenamuosius namus skaičius palyginti su praeitų metu laikotarpiu padidėjo 6 proc., o leistų statyti butų – 32 proc.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: