(c) LFF archyvo nuotr.

Lietuvos ir Latvijos nacionalinės futbolo rinktinės ketvirtadienį surengė 
paskutines repeticijas prieš tarpusavio rungtynes penktadienį.

Pirmosios Baltijos taurės rungtynės vyks Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro stadione, pradžia – 18 valandą 10 minučių. Susitikimą tiesiogiai transliuos „Lietuvos Ryto“ televizija.

Naujokai siekia įsitvirtinti

Nuo pirmadienio iki ketvirtadienio Lietuvos vyrų rinktinės futbolininkai plušėjo Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione, kur ir vyks Baltijos taurės kovos.

Ši treniruočių stovykla dviem futbolininkams buvo pirmoji nacionalinėje komandoje – Vilniaus „Žalgirio“ ir Tauragės „Tauro“ gynėjams Davydui Arlauskiui ir Mantui Lėkiui. Pastarasis jau buvo kviestas į rinktinę praėjusį mėnesį, tačiau tada negalėjo atvykti dėl traumos. Vis tik šį kartą gynėjas jau galėjo išbandyti jėgas rinktinėje.

Visada malonu, kai esi pastebėtas. Buvau šiek tiek pavargęs po A lygos rungtynių, tačiau to nesureikšminu. Svarbiausia, kad atmosfera komandoje gera. Turime gerą trenerį Raimondą Žutautą. Su juo daug lengviau bendrauti, nes jis yra pats žaidęs rinktinėje. Norėčiau įsitvirtinti komandoje, tačiau tai spręsti ne man“, – dalijosi įspūdžiais „Tauro“ žaidėjas.

Anot D.Arlauskio, žaisti rinktinėje – labai geras jausmas: „Stengsiuosi įrodyti, kad esu vertas šio pakvietimo ir tikiuosi, kad jis nebus paskutinis. Komandoje visi labai draugiški, mandagūs – tikrai nesijaučiu naujoku. Su keliais vaikinais jau esam kartu žaidę klubuose, tačiau rinktinėje visai kitaip – čia visai kitokia aura, emocijos ir motyvacija. Trenerį šiek tiek pažįstu nuo tada, kai žaidžiau Gargždų „Bangoje“. Rinktinėje jis yra autoritetas ir tikiuosi, jog tai padės pasiekti rezultatų.“

Komandos senbuvis, puolėjas Robertas Poškus teigiamai atsiliepė apie į rinktinę įsiliejusius naujus žaidėjus. „Kartu buvome nedaug, tačiau treniruotėse matosi, kad jaunimas yra perspektyvus. Tačiau dar reikia daug dirbti. Negalime atsipalaiduoti, nes silpnų varžovų nėra. Norime atsirevanšuoti latviams už pralaimėjimą prieš dvejus metus ir laimėti Baltijos taurę. Svarbus bus sirgalių palaikymas, todėl norėtųsi, kad jų būtų kuo daugiau“, – kalbėjo 42 rungtynes rinktinėje sužaidęs futbolininkas.

Favoritais vadino lietuvius

Po paskutinės treniruotės, kuriose netrūko žaismingų pratimų ir buvo repetuojama prieš  penktadienio rungtynes, Lietuvos rinktinės treneris Raimondas Žutautas buvo patenkintas.

„Komanda juda gerai, atrodo, kad nuslinko nuovargis. Manau, kad rytoj parodysime ką galime. 90 procentų dėl komandos sudėties jau esame apsisprendę. Analizavome paskutines kelias Latvijos rinktinės rungtynes, tarp kurių buvo dvikovos su Pasaulio čempionato dalyviais Pietų Korėja, Hondūru. Varžovai buvo gana stiprūs, todėl matėme daugiau latvių gynybos, nei puolimo. Latvijos rinktinės gynyba gerai subalansuota, o iš puolėjų išskirčiau Kristapą Grebį”, – sakė R.Žutautas.

Pasibaigus lietuvių pratyboms į Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadiono aikštę išbėgo ir Latvijos futbolininkai. Kaimynų strategas Aleksandras Starkovas nenorėjo prisiimti favoritų vaidmens ir jį skyrė  Lietuvos rinktinei.

„Esame geros nuotaikos, Lietuvoje oras puikus. Atvykę apžiūrėjome Kauną – labai gražus miestas. Žinau, kad esame Baltijos taurės savininkai, tačiau juk sakoma, kad ją sunkiau išlaikyti, nei iškovoti. Manau, kad šiame turnyre favoritai yra lietuviai. Turite gerą trenerį, be to žaidžiate namuose, kur, kaip sakoma, padeda ir sienos. Aišku, mes atvykome kovoti dėl pergalės. Sieksime išsaugoti taurę nepaisant to, kad ne visi mūsų legionieriai galėjo atvykti į rinktinę“, – teigė Latvijos rinktinės treneris.

Ketvirtadienio vakare į Lietuvą atvyko ir Estijos rinktinė, kuri rytoj stebės varžovų tarpusavio dvikovą. Šeštadienį estai žais su latviais, o sekmadienį susitiks su lietuviais.

LFF informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: