(c) LFF archyvo nuotr.
Lietuvių strategas Raimondas Žutautas teigė ęsas patenkintas komandos forma ir vylėsi, kad fortūna rytoj labiau šypsosis lietuviams.

Prieš Ispanijos ir Lietuvos nacionalinių futbolo rinktinių dvikovą EURO 2012 atrankoje ketvirtadienį abiejų komandų atstovai pasidalijo mintimis spaudos konferencijose. Lietuvių strategas Raimondas Žutautas teigė ęsas patenkintas komandos forma ir vylėsi, kad fortūna rytoj labiau šypsosis lietuviams. Ispanų treneris Vicente del Bosque tikino, jog nuvertinti Lietuvos komandą būtų klaida.

Žaidėjai sveiki ir pasiruošę

Lietuvos rinktinės treneris Raimondas Žutautas artėjant rungtynėms sakė, kad yra patenkintas žaidėjų pasirengimu dvikovai.

„Stovykla praėjo puikiai, visi žaidėjai sveiki. 90 procentų žaidėjų yra pasiruošę tikrai gerai, kitiems šiek tiek trūksta žaidybinės praktikos. Tačiau tai normalu, nes forma keičiasi – vienu metu geriau atrodo vieni, kitu metu – kiti. Gerai, kad turime 22 žaidėjus, todėl yra iš ko pasirinkti. Dėl sudėties jau beveik apsisprendėme, tačiau dar laukia viena treniruotė, po kurios priimsime galutinį sprendimą”, – sake treneris.

Atsakinėdamas į vietos žurnalistų klausimus, treneris dar kartą patvirtino, jog komandą tenkintų bet koks teigiamas rezultatas: “Komandos motyvuoti ar užvedinėti nereikia. Geriausia motyvacija – kova su Pasaulio ir Europos čempionais. Rezultato nesiruošiu spėlioti, tačiau lygiosios čempionų namų aikštėje būtų didelis pasiekimas“.

Analizavo savo klaidas ir varžovus

Lietuvos rinktinė šią savaitę didelį dėmesį skyrė tiek savo žaistų, tiek priešininkų rungtynių analizei. Anot R.Žutauto, vertinant rungtynes Čekijoje didelių klaidų nebuvo padaryta ir tik per paskutinį pusvalandį pasijautė nuovargis: „Čekijoje parodėme gerą tempą, tačiau nuo 65 minutės jautėsi, kad vyrai šiek tiek pavargę, nes žaidė antras rungtynes iš eilės. Atsirado šiokių tokių pozicinių ir kitokių klaidų. Aptarėme jas ir manau, kad rytoj jų nebekartosime“.

Lietuvos komanda taip pat stebėjo Ispanijos rinktinės atrankos varžybų dvikovą su Lichtenšteinu, o ketvirtadienio vakare numato pažiūrėti draugiškas rungtynes su Argentina.

„Lichtenšteinas komanda nebuvo stiprus varžovas ispanams. Tose rungtynėse jie neišnaudojo nemažai gerų progų, o įmušė iš sudėtingų situacijų. Ispanijos žaidimų stilius gerai žinomas – puiki kamuolio kontrolė, greitas futbolas. Jų žaidimo braižas truputį keisis, nes aikštės viduryje nebus Xavi, tačiau nemanau, kad bus didelių permainų. Rungtynėse su Argentina ispanai anksti praleido įvartį ir iš pradžių sutriko, tačiau antrajame kėlinyje žaidė labai gerai“, – dėstė treneris.

Nusiteikinėja sunkiai dvikovai

Ispanijos rinktinės strategas Vicente del Bosque sakė, kad šios dvi rungtynės labai svarbios, tačiau jų nuvertinti negalima.

„Galbūt atrodo, kad šios rungtynės paprastos, tačiau turime ruoštis sunkumams. Lietuva – gerai organizuota komanda, kuri neturi daug garsių pavardžių, tačiau kol kas žaidė labai gerai, nepraleido įvarčio ir turi keturis taškus. Klaidos kaina didelė ir reikia tai turėti omenyje. Džiaugiuosi, kad komanda įvertino varžovą pirmose atrankos rungtynėse su Lichtenšteinu. Tikiuosi, kad taip mąstysime ir toliau“, – kalbėjo strategas.

Paklaustas, ar rungtynės gimtajame mieste bus ypatingos, treneris atsakė lakoniškai: „Laiko aplankyti senų draugų nebuvo. Emocijų ir prisiminimų yra, tačiau nemanau, kad rungtynės kažkuo išsiskirs. Pasaulio čempionate buvo daug emocijų, daug džiaugsmingų akimirkų. Viliuosi, kad stadione atmosfera bus gera ir tai motyvuos žaidėjus. Pirmose rungtynėse su lietuviais turėsime daugiau imtis iniciatyvos, o Škotijoje bus kiek kitaip.“

Pirmos namų rungtynės motyvuoja

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavęs gynėjas Sergio Ramosas, kuris rinktinės rungtynių rekordininkų sąraše aplenkė legendinį Emilio Butragueno, sakė, kad pirmosios namų rungtynės suteiks papildomos motyvacijos.

„Penkis metus žaidžiu rinktinėje, tačiau atrodo, jog debiutavau vakar. Tai sukelia daug malonių prisminimų. Pirmosios šio ciklo rungtynės namuose su Lietuva bus papildomas stimulas. Čia žmonės mus šiltai sutiko, po pergalės pasaulio čempionate visa Ispanija susivienijusi. Manau, kad treneriui taip pat malonu grįžti namo, tačiau jis lieka griežtas. Keliame tikslą iškovoti šešis taškus per dvejas rungtynes“, – sakė Madrido „Real“ futbolininkas.

„Barcelona“ klubui atstovaujantis gynėjas Gerardas Pique kalbėjo, jog laukia sunkios rungtynės fiziškai. „Lietuvos ir Škotijos rinktinės žaidžia panašų futbolą. Tikimės, kad rasime galimybių greitoms atakoms, tačiau turime būti atsargūs ir gynyboje. Per paskutinius metus išmokome nenuvertinti varžovo ir reikia tai tęsti.“

Lietuvos ir Ispanijos futbolo rinktinės susitinka penktadienį 23 valandą Lietuvos laiku Salamankoje. Dvikovą tiesiogiai transliuos „Lietuvos ryto“ televizija.

Lietuvos futbolo federacijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: