© Wikimedia Commons nuotr.

Savaitgalį Šiauliuose ir jo apylinkėse rengiamos karinės pratybos – kariai rengs pasalas, užiminės pastatus, patruliuos mieste.

Šeštadienį ir sekmadienį Šiauliuose ir Šiauliuose rajone esančiuose Bubiuose vyksiančiose taktinėse karinėse pratybose “Saulės kirtis 2014” dalyvaus apie 350 karių, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Pratybose bus vertinamas karių pasirengimas vykdyti puolimo ir gynybos operacijas gyvenvietėse ir jų prieigose, taip pat stiprinti karinių dalinių bendradarbiavimą su vietos valdžios institucijomis ir švietimo įstaigomis.

“Šiose pratybose siekiame įvertinti mūsų rinktinės karių savanorių pasirengimą vykdyti užduotis apgyvendintoje vietovėje. Šiaulių miesto gyventojams norime patvirtinti rinktinės šūkį: “Kad ir kas nutiktų, viską kantrybe ir valia nugalėsime”. Esame pasiruošę ir visada ginsime savo gimtą kraštą ir šiomis pratybomis tai įrodysime”, – sakė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės štabo viršininkas majoras Linas Idzelis.

Karinėse pratybose taip pat dalyvaus Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai, Šiaulių policijos komisariato pareigūnai ir Šiaulių greitosios medicinos pagalbos medikai.

Šeštadienio rytą suplanuotas objektų, esančių Šarūno g. 24 ir Bielskio g. 14, puolimas. Nuo 16 val. mieste kariai saugos skirtingus objektus ir vykdys jų puolimą. Bubių seniūnijoje bus rengiamos pasalos ir stebimos priešiškas pajėgos.

Sekmadienio rytą vyks tų pačių objektų puolimas, o nuo 10 val. kariai patruliuos mieste, siekdami aptikti ir sunaikinti priešiškų pajėgų karius. Šiaulių gatvėmis judės karinis transportas. Nuo 13.30 val. iki 14.30 val. numatytas priešiškų pajėgų kolonų naikinimas, kurios judės maršrutais: Žemaitės, Dvaro gatvėmis, Aušros alėja, Vytauto, Dainų, Lyros, Gardino, Dariaus ir Girėno bei Gegužių gatvėmis.

Pratybose bus naudojami imitaciniai šaudmenys, sprogstamieji ir dūminiai paketai, skraidys Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orlaiviai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: