© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Šią savaitę Vilniuje vykusiame renginyje technologijų ir inovacijų bendrovė „Siemens“ pristatė atnaujintą kompleksinių pramonės procesų automatizavimo sistemą – TIA Portalą. Jis apima gamybos proceso automatizavimo produktus ir programinės įrangos sprendimus. Šis pramonės procesų valdymo įrankis padidins gamybos įmonių procesų efektyvumą.

Naują TIA portalo versiją jau naudojančių įmonių patirtis parodė, kad pramonės inžinieriai ir programuotojai sutaupo nuo 20 iki 70 proc. darbo laiko.

„Kurdami ir tęsdami tyrimų ir plėtros programas, šiandien galime pristatyti pažangiausius sprendimus, kurie užtikrins gamybos įmonių procesų efektyvumą, o inžinieriams – lengviau valdyti sudėtingus automatizavimo projektus. Šiomis naujovėmis pasinaudojusios įmonės dėl sumažėjusių laiko sąnaudų ir efektyvesnių gamybos procesų įgis konkurencinį pranašumą“, – teigė „Siemens“ pramonės automatizavimo, pavarų technologijų skyriaus direktorius Rokas Latkauskas.

Naujos kartos valdikliai

Renginio metu tarptautinės kompanijos „Siemens Oy“ ekspertai iš Suomijos, Matti Kleemola ir Mika Nurmi, demonstravo atnaujintą TIA (angl. Totally Integrated Automation) portalo aplinką. Šioje sistemoje įdiegti naujos kartos valdikliai „Simatic 1500“, skirti gamybos pramonėje spręsti įvairius automatizavimo uždavinius.

Taip pat išplėstas sistemos funkcionalumas integravus tokias funkcijas kaip diagnostika, dažnio pavarų kontrolė, sauga, gedimų nustatymas bei energijos valdymas. TIA portalas pasižymi intuityvia vartotojo sąsaja, todėl daugelis funkcijų atliekama lengvai ir greitai.

Naudodamos šią sistemą, pramonės įmonės gali vienoje platformoje valdyti visus automatizuotus sprendimus, sumažindamos laiko sąnaudas bei užtikrindamos lankstesnį bei spartesnį gamybos procesų valdymą.

Inovacijų turo 2013 renginys gegužės 14 d. vyko kino centre „Forum Cinemas Vingis“. Jame dalyvavo daugiau nei 150 Lietuvos pramonės įmonių atstovų ir inžinierių. Pirmosios TIA portalo versijos oficialus pristatomasis turas pasaulyje ir Lietuvoje įvyko prieš 2 metus.

Prognozuoja augimą

„Siemens“ ekspertai teigia, kad pažangios IT technologijos ir programinė įranga per ateinančius metus vis labiau skverbsis į gamybos įmonių procesus, o su šiais sprendimais siejama pasaulinė rinka kasmet augs apie 8 procentus. Siekdama sustiprinti pozicijas pramonei skirtos programinės įrangos srityje, „Siemens“ nuo 2007 m. investavo apie 4 milijardus eurų. Iš viso bendrovės Pramonės sektoriuje dirba apie 7500 programuotojų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: