kaunas.lt archyvo nuotr.
Atvėsus orams bendrovė „Kauno energija“ sulaukė skambučių iš gyventojų ir bendrijų pirmininkų, kurie klausė, kada bus įjungtas šildymas ir ar galima jį įjungti individualiai atskiram namui. „Kauno energija“ praneša, kad, esant vartotojų pageidavimams, įstatymai leidžia šildymo sezoną pradėti anksčiau nei jis oficialiai paskelbiamas.

Nepriklausomai nuo to, ar yra paskelbta šildymo sezono pradžia, ar ne, daugiabučių namų gyventojai bei organizacijos turi teisę patys nuspręsti, kada jiems savo pastate įjungti šildymą. Tai turi būti nuspręsta gyvenamojo namo bendrasavininkių susirinkime daugumos balsais (50 proc. + 1 gyventojas). Tuomet, vartotojus teisėtai atstovaujantis asmuo, t.y. administratorius, bendrijos pirmininkas ar jungtinės veiklos įgaliotinis apie gyventojų sprendimą turi informuoti šilumos tiekėją. Fiziškai šildymą įjungia ir parametrus sureguliuoja namo šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojas.

Tačiau būtina žinoti, kad, įjungus šildymą anksčiau oficialios šildymo sezono pradžios, gyventojams, kurie gauna kompensacijas už šildymą, šios kompensacijos nebus skaičiuojamos. Oficialią šildymo sezono pradžią įstatymo nustatyta tvarka skelbia miesto savivaldybės administracija, kai tris paras iš eilės vidutinė oro temperatūra yra žemesnė nei 10 laipsnių.

Taip pat svarbu žinoti, kad AB „Kauno energija“ šilumą tiekia tik iki pastatų įvadų. Pastatų viduje už šilumos ir karšto vandens sistemų priežiūrą bei remontą yra atsakingi gyventojų pasirinkti pastatų administratoriai ir kvalifikuoti šildymo bei karšto vandens sistemų prižiūrėtojai. Iki šildymo sezono pradžios visi šilumos punktai turi būti tinkamai jam parengti ir privalo turėti parengties pasus.

Spalio 2 d. duomenimis, prašymus pradėti šildytis anksčiau nei oficialiai paskelbta šildymo pradžia, bendrovei pateikė trys fiziniai ir septyni juridiniai asmenys. Jiems šiluma pradėta tiekti rugsėjo 29 – spalio 1 dienomis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: