"Vanagas Racing" ekipos "OSCar" bagis (c) "Vanagas Racing" archyvo nuotr.

Rugsėjo 7-ąją dieną „Silk Way 2009“ maratonas kirto Rusijos-Kazachstano sieną. Tądien buvo numatyti du: 116 ir 115 kilometrų ilgio greičio ruožai, kurių rezultatai įnešė šiokių tokių pakeitimų į lyderių rikiuotę. Tarp ekipažų, kuriuose važiuoja lietuviai, greičiausi yra Benediktas Vanagas ir Saulius Jurgelėnas su „OSCar“ – iš 47 dalyvių jie užima penkioliktąją vietą.

Pagal naujausias žinias iš trasų, B.Vanago ekipažui pirmame iš greičio ruožų teko keisti ratą, dėl ko sugaišta šiek tiek laiko, todėl juos aplenkė keletas lėtesnių varžovų. Negana to – vėliau teko važiuoti pastarųjų keliamose dulkėse. Antrąjį greičio ruožą ekipažas pradėjo startuodami minute vėliau nei sunkvežimis, vairuojamas Jano De Rooy, kuriam mūsiškiai lenktynininkai juokais skyrė didžiausio dulkių kėlėjo titulą. Po to, kai „Iveco“ buvo aplenktas, B.Vanago ekipažui teko paklysti ieškant maršruto. Nepaisant to, kad jis buvo greitai surastas – sunkiasvorį teko lenkti dar kartą.

Tarp automobilių savo sąlygas ir toliau diktuoja gamyklinė „Volkswagen“ komanda, kurios keturi ekipažai rodo tokius panašius laikus, kad įtelpa vos 10-ties minučių intervale. Ruožuose po pergalę pasidalijo Nasseras Al-Attiyah bei Carlosas Sainzas, tačiau bendra įskaita pirmajame penketuke nepakito.

Lyderių rikiuotė po trečiosios dienos atrodo taip:

1. N.Al-Attiyah („Volkswagen“)
2. C.Sainzas („Volkswagen“) + 3 min. 56 sek.
3. M.Mileris („Volkswagen“) + 10 min. 06 sek.
4. G.De Villiersas („Volkswagen“) +10 min. 38 sek.
5. Ch.Lavieille („Nissan“) + 24 min. 09 sek.
6. M.Kahle („Honda“) + 30 min. 15 sek.
7. A.Berkutas („Mitsubishi“) + 31 min. 29 sek.
8. B.Errandonea („SMG“) + 32 min. 09 sek.
9. A.Biryukovas („Mitsubishi“) + 34 min. 48 sek.
10. R.Misikovas („Nissan“) + 38 min. 34 sek.

15. B.Vanagas („OSCar“) + 53 min. 45 sek.

24. A.Juknevičius („Bowler“) + 1 val. 20 min. 27 sek.

42. A.Lekavičius („Mitsubishi“) + 2 val. 09 min. 16 sek.

Sunkvežimių įskaitoje į priekį išsiveržė Vladimiro Čagino pilotuojamas „Kamaz“ – jam pavyko aplenkti olandą Gerardą De Rooy su „Iveco“. Į trečiąją vietą palypėjo Firdausas Kabirovas („Kamaz“), buvęs greitesnis už Alesą Lopraisą su „Tatra“. Penkti buvo dar vieni „Kamaz“ atstovai – Eduardo Nikolajevo ekipažas.

Rugsėjo 7-oji diena užbaigė greičio ruožus Rusijoje. Rytoj – rugsėjo 8-ąją, dalyvių laukia ilgiausias – 580 kilometrų ilgio greičio ruožas jau Kazachstane. Norintiems išvysti įspūdžius televizijos ekrane, primename, kad reportažai iš „Silk Way 2009“ transliuojami „Eurosport“ kanalu 9 val. 30 minučių Lietuvos laiku, taipogi po pietų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: