Siūloma nebeginti studentų į kūno kultūros pratybas
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Seimo narius pasieks studentams laisvę rinktis suteikiantis įstatymo pakeitimo projektas. Po daugiau nei dviejų metų svarstymo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas galiausiai sutarė Seimui siūlyti įstatymo projektą, leidžiantį studentams savarankiškai rinktis kūno kultūros ir sporto pratybas, o ne peršantį jas per prievartą.

Trečiadienį, gruodžio 14 d., vykusiame Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje, svarstant Kūno kultūros ir sporto įstatymo pakeitimo projektą, buvo patvirtinta, jog pirmos pakopos ir vientisųjų studijų studentams kūno kultūros ir sporto pratybas turėtų būti galima rinktis savo noru kaip pasirenkamąjį dalyką.

„Džiugu, jog komitetas sutiko, kad studentas pats sugeba rinktis, ar lankyti kūno kultūros ir sporto pratybas ar ne. Tuolab, jog pasitaiko nemažai atvejų, kai aukštųjų mokyklų sporto bazės yra kritinės būklės, neatitinka higienos normų. Laisvė rinktis studentams leidžia apsispręsti, ar jie tikrai nori turėti užsiėmimus tokioje aplinkoje“, – tikina Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis.

Pasak D. Dikšaičio, daugiau nei dvejus metus buvo kovojama už tai, kad studentai kūno kultūros ir sporto pratybas galėtų pasirinkti patys, o nebūtų verčiami tai daryti.

Galutinis sprendimas, ar bus patvirtintas Kūno kultūros ir sporto įstatymo pakeitimo projektas, užtikrinantis studentams laisvę rinktis kūno kultūros ir sporto pratybas aukštosiose mokyklose, paaiškės po Seimo plenarinio posėdžio.

Lietuvos studentų sąjunga primena, jog įstatymo projektu buvo rengiamasi nustatyti, kad pirmajame bei antrajame kursuose aukštosiose mokyklose kūno kultūros dalykui būtų skiriama ne mažiau nei 2 valandos per savaitę, o kituose – pasirinktinai.
Noras įteisinti kūno kultūros paskaitą, kaip privalomą studentams sporto pratybų dalyką aukštosiose mokyklose, pirmą kartą buvo inicijuotas dar 2009 metų birželio mėnesį, kai Lietuvos universitetų rektorių konferencija siūlė papildyti Mokslo ir studijų įstatymo projektą.

Lietuvos studentų sąjunga kritiškai vertino tokio projekto siūlymą. Tada įstatymo projektas LR Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komitete nebuvo patvirtintas.

Studentų sąjungos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: