(c) wikimedia commons archyvo nuotr.

Ketvirtadienį Kauno miesto savivaldybės tarybai bus siūloma pritarti, kad viešoji įstaiga Kauno 2-oji klinikinė ligoninė ir viešoji įstaiga Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinė ligoninė būtų reorganizuotos sujungimo būdu, sujungiant jas į vieną juridinį asmenį – viešąją įstaigą Kauno savivaldybės ligoninę. Naujoji ligoninė būtų respublikinio lygmens įstaiga.

Sprendimo projektu siekiama įgyvendinti Vyriausybės programą, kuriai pritarta Seimo 2008 m. gruodžio 9 d. nutarimu, ir Vyriausybės 2008-2012 metų programos įgyvendinimo priemonių, patvirtintų Vyriausybės 2009 m. vasario 25 d. nutarimu, priemonę.

Programoje numatyta, jog nuo 2010 m. balandžio 1 d. asmens sveikatos priežiūros paslaugos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų atsižvelgiant į ligoninės lygmenį.

Nepriėmus sprendimo dėl ligoninių sujungimo kiltų grėsmė, kad abi ligoninės pateks į žemesnį lygmenį (atitinkamai į regiono ir rajono), todėl dalis paslaugų gali būti nefinansuojamos.

„Įvykdžius sveikatos priežiūros įstaigų restruktūrizavimo trečiojo etapo programą, visos ligoninės bus suskirstytos į tris lygmenis: rajono, regiono ir respublikines. Nepriėmus sprendimo, Raudonojo Kryžiaus klinikinė ligoninė įgautų rajono lygmens ligoninės statusą, o Kauno 2-oji klinikinė ligoninė – regiono. Tuomet iškiltų pavojus, kad nemažai stacionarių teikiamų paslaugų, ypač chirurginės paslaugos, nebus finansuojamas iš valstybės biudžeto“, – sakė Socialinių reikalų departamento direktorius Gediminas Jankus.

Po ligoninių sujungimo gydytojai ir kitas personalas toliau dirbtų tose pačiose darbo vietose. Tiesiog jie būtų informuoti apie pasikeisiančias darbo sąlygas po įstaigos reorganizacijos. Taip pat būtų skelbiamas naujas konkursas naujos ligoninės direktoriaus pareigoms užimti.

Pacientai ir toliau būtų priimami ir gydomi tose pačiose ligoninėse, kaip ir iki šiol, toliau gautų kokybiškas paslaugas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: