Skaitovų konkursas Lietuvos moksleiviams
(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Spalio 7 d. VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7) vyks VDU Lietuvių literatūros katedros organizuojamas tradicinis skaitovų konkursas Lietuvos moksleiviams „Atrask neatrastą eilėraštį“.

Konkurso tikslas – aktualizuoti mažiau žinomus eilėraščius, paskatinti teksto atradimo džiaugsmą, ugdyti raiškaus deklamavimo ir sceninės raiškos įgūdžius.

Konkurse kviečiami dalyvauti Lietuvos mokyklų 10-12 klasių moksleiviai. Siūloma rinktis poezijos ir poetinės prozos tekstus, savo jėgas išbandyti individualaus deklamavimo ar poetinės kompozicijos žanruose. Pasirodymo trukmė: individualus deklamavimas (5-7 min.), poetinė kompozicija (10-12 min.)

Paraišką apie dalyvavimą prašoma atsiųsti iki 2011 m. spalio 1 d. el. pašto adresu: d.cesnauskaite@hmf.vdu.lt.

Viena mokykla gali atsiųsti ne daugiau kaip 3 geriausius skaitovus ir 1 poetinę kompoziciją. Konkurso dalyvius vertins komisija, sudaryta iš VDU dėstytojų ir Kauno teatrų aktorių.

Vertinimo kriterijai: tinkamas teksto pasirinkimas (atitikimas temai, kūrinio meninė vertė, tinkamumas deklamavimui); kalbinė raiška ir dikcija; teksto suvokimas ir interpretavimas; sceninė laikysena bei išvaizda; gebėjimas laikytis nurodyto deklamavimo laiko.

Dalyvio anketą galima rasti čia.

Konkurso laureatai bus apdovanojami. Dalyvių laukia malonios staigmenos.

Vytauto Didžiojo universiteto informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: