Šių metų gegužės 14-21 d. VšĮ „SOS gyvūnai“ rengia informacinę akciją „SURINK 2011“, kurios metu šunis auginantys Lietuvos miestų gyventojai būtų skatinami surinkti savo augintinių išmatas.

Pasak VšĮ „SOS gyvūnai“ vadovės Ilonos Reklaitytės-Mezencevos, savaitę truksiančios informacinės akcijos tikslas yra priminti šunų šeimininkams, jog ekskrementų rinkimas yra normalus ir būtinas veiksmas, su laiku virstantis geru įpročiu, o nenorintys to daryti akcijos metu sužinos apie paliktų ekskrementų žalą – pavojingas ligas ne tik sveikiems gyvūnams, bet ir žmonėms, o ypač vaikams.

„Lietuvoje dėl pievose stūksančių „pyragėlių“, ypatingai daugiabučių rajonuose, vis dar įprasta kaltinti šunis ar jų perteklių, tačiau retas pagalvoja, kad atsakomybė turi gulti ant šuns šeimininko pečių. Meilė savo augintiniui nesibaigia paglostymu, pasivaikščiojimu ar dubenėlio papildymu – savo augintiniu būtina rūpintis iki galo“, – sako I. Reklaitytė-Mezenceva.

„Dažnai žmonės gėdijasi rinkti savo šuns išmatas arba jiems tai nemalonu, tačiau tai yra neatsiejama atsakingo auginimo dalis. Jei užsuksite į gyvūnų prekių parduotuves, pamatysite, jog yra įvairių kastuvėlių, semtuvėlių, specialių maišelių, skirtų ekskrementų surinkimui, tad procesas netampa toks jau atgrasus. O gėda turėtų būti tik tam, kuris nerenka savo augintinio išmatų. Išmatos prilygsta numestam plastikiniam buteliui – jos ne tik gadina estetinį vaizdą, bet pūdamos teršia gamtą ir atmosferą“.

Nesurinktos išmatos sveikus gyvūnus gali užkrėsti infekciniu hepatitu bei parvovirusu, kuris daugeliu atveju baigiasi mirtimi, o žmonės gali užsikrėsti inkstus bei kepenis pažeidžiančia liga leptospiroze bei regėjimą pažeidžiančia liga toksokaroze.

Savaitę truksiančią akciją „SURINK 2011“ planuojama kartoti kasmet, kad šunų išmatų rinkimas taptų įpročiu. Akcijos metu neplanuojami specialūs renginiai – akcijos organizatoriai, VšĮ „SOS gyvūnai“, tiesiog kviečia atkreipti dėmesį į šią miestuose aktualią problemą ir imtis priemonių jai spręsti.

Platinat reklaminius akcijos plakatus bei informacinius lankstinukus apie nesurinktų ekskrementų žalą prie akcijos kviečiamos prisijungti visas Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybes bei norinčios organizacijos.

Daugiau informacijos rasite: www.sos-gyvunai.lt.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: