Slovėnų krepšininkai pranoko lietuvius

Aukštaūgių traumų išretintai Lietuvos krepšinio rinktinei pasirengimo cikle įveikti Slovėnijos komandos nepavyko ir antrą kartą. Kęstučio Kemzūros auklėtiniai Liublianoje 66:80 (12:26, 21:26, 13:10, 20:18) turėjo pripažinti slovėnų pranašumą.

Aikštės šeimininkai jau rungtynių pradžioje iniciatyvą perėmė į savo rankas, o kėlinio pabaigoje turėjo net 14 taškų pranašumą (26:12).

Įpusėjus antrajam kėliniui Šarūnas Jasikevičius už ginčus su teisėjais buvo nubaustas technine pražanga, o Urošas Slokaras sumetęs 4 baudų metimus padidino pranašumą iki 19 (36:17).

Vėliau lietuviai bandė sumažinti deficitą, tačiau trečiojo kėlinio viduryje atsarginių žaidėjų suolelis gavo techninę pražangą ir slovėnai vėl pabėgo – 48:62.

Lietuvos rinktinė varžovams nusileido visose statistinėse kategorijose – atkovoti kamuoliai (25:36), rezultatyvūs perdavimai (9:21), klaidos (17:16), blokai (1:5), perimti kamuoliai (10:12).

Mūsiškiams negalėjo padėti broliai Darjušas ir Kšyštofas Lavrinovičiai bei Mantas Kalnietis. Kšyštofas kenčia nugaros skausmus, o Darjušas – Achilo sausgyslės. Kalnietis į Slovėniją neišskrido dėl mače su Latvija sumušto kelio.

Tuo tarpu Robertas Javtokas žaidė ką tik atsigavęs po traumos ir dėvėjo jam specialiai pagamintus, alkūnes saugančius įtvarus.

Kęstučio Kemzūros komentaras po rungtynių su Slovėnija:

„Tik antroje rungtynių pusėje parodėme kažkokį charakterį, o pradėjome labai vangiai, žaidėme nedisciplinuotai, prastai gynėmės. Slovėnai tą labai gerai išnaudojo – jie pradėjo rungtynes agresyviai, jeigu šiek tiek pridengdavome jų gynėjus, iniciatyvos imdavosi jų priekinė linija.

II-oje pusėje, kai jau nebebuvo kur trauktis, parodėme, kad galime, mokame apsiginti. Tačiau puolant trūko aštrumo, tikslumo, taiklesnių metimų iš neblogų padėčių.

Rimtas signalas ir reikia susimąstyti. Turime mažiau reaguoti į teisėjus, o koncentruotis į dalykus, kuriuos galime pakeisti – tai yra į žaidimą“.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: