Sporto vasaros universiadoje iškovota jau trylika medalių
(c) LSSA.lt archyvo nuotr.

Lietuvos sportininkai 26-ojoje studentų sporto vasaros universiadoje, vykstančioje Kinijoje, iškovojo 13 medalių ir tarp pasaulio šalių yra 13 vietoje.

Lietuvos studentai iškovojo – 5 aukso, 5 sidabro ir 3 bronzos medalius. Iš viso medalius iškovojo 64-ų valstybių sportininkai.

Aukso medalius pelnė: dviratininkės Eglė Zablockytė, Aušrinė Trembaitė, Aleksandra Sašenko dviračio plento varžybų merginų 30 km. komandų atskiro starto lenktynėse, dviratininkė Vilma Rimšaitė, (ji įvykdė ir olimpinius normatyvus), dviratininkė Vilija Sereikaitė ( taip pat trečią kartą pagerino universiadų rekordą), net du aukso medalius iškovojo plaukikas Giedrius Titenis.

Sidabro medalius pelnė: Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį), Viktorija Žemaitytė (septynkovė), Aurimas Didžbalis (sunkioji atletika), disko metikė Zinaida Sendriūtė, bėgikas Ryčis Sakalauskas (taip pat pagerino Lietuvos rekordą).

Bronzos medalius iškovojo: vaikinų krepšinio rinktinė, dviratininkas Tautvydas Biknius, lengvaatletė Lina Grinčikaitė.

Lietuviai varžosi šiose sporto šakose: lengvoji atletika, buriavimas, badmintonas, šaudymas, dviračių sportas, plaukimas, taekwondo, sunkioji atletika, sportinė gimnastika. Universiadoje taip pat dalyvauja vaikinų ir merginų krepšinio rinktinės.

Šiais metais universiadoje dalyvauja nemažai lengvosios atletikos sportininkų, iš kurių nemaža dalis yra įvykdę olimpinį normatyvą kitais metais vyksiančioms olimpinėms žaidynėms. Lietuvos komandoje – ir praėjusios universiados medalininkės Lina Grinčikaitė (100 m – auksas), Sonata Tamošaitytė (100 barjerinis bėgimas – sidabras), Rytis Sakalauskas (šiemet pagerinęs Lietuvos rekordą), 2007 metų universiados čempionė Viktorija Žemaitytė (septynkovė), plaukikas Giedrius Titenis. Dviratininkių delegacijoje geriausius rezultatus parodžiusios Vilija Sereikaitė ir Vilma Rimšaitė. Gerų rezultatų yra pasiekęs ir Aurimas Didžbalis (sunkioji atletika) bei praėjusių olimpinių žaidynių dalyvis Kęstutis Navickas (badmintonas).

Daugiausia studentų, sudarančių Lietuvos komandą, yra Lietuvos kūno kultūros akademijos auklėtiniai.

Lietuvos studentai pasaulio universiadose yra pasižymėję ne kartą. 1993 m. Zakopanėje (Lenkija) vykusioje universiadoje dailiojo čiuožimo atstovai Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas tapo vicečempionais. 2005 m. tokį pat titulą Izmire (Turkija) pelnė plaukikas Vytautas Janušaitis, o graikų romėnų imtynėse Mindaugas Mizgaitis pelnė bronzą.

2007 m. Lietuvos studentų krepšinio rinktinė Bankoke (Tailandas) vykusioje universiadoje yra tapusi pasaulio čempionais. Sėkmė lydėjo ir lengvaatlečius bei dziudo imtynininkus. 2009 m. Belgrade (Serbija) plaukikas G. Titenis iškovojo bronzos medalį, lengvaatletė S. Tamošaitytė tapo vicečempione, o L. Grinčikaitė – čempione.