Kadras iš kino filmo "Gulbė"

Šiandien Vilniuje, kartu su pavasariu prasideda ir aštuntasis tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“, kuris moters dienos proga atkeliaus ir į Kauną.

Festivalio atidarymo dieną Kaune, kovo 8, kino teatre „Romuva“ bus parodyta Švedų režisierės Ellos Elisabet Lemhagen drama „Karūnos brangakmeniai“ („Kronjuvelerna“) pasakojanti apie jauną merginą Fraganciją, kuri kaltinama įtakingo pramonininko sūnaus Ričardo nužudymu. Tačiau ar tikrai nusikaltimą padarė ji? Kertinės pasakos stilistika kuriamo filmo temos – tai meilė, draugystė ir atskirtis, egzistuojanti tarp vargšų ir turtuolių. „Karūnos brangakmeniai“ buvo filmuojami Vilniuje. Už šį filmą 2012 metais režisierė apdovanota „Krištoliniu lokiu“ Berlyno kino festivalyje, o Švedijos kino apdovanojimas „Guldbagge“ skirtas už geriausią kostiumų dizainą ir specialiuosius efektus.

Festivalis iš Vilniaus taip pat į Kauną atveža ir socialinių vakarų iniciatyvą ir visus kviečia į atidarymo vakarėlį kovo 8 d. bare „Yzy“ nuo 22 val. „Šeršėliafam“ vakare tavęs laukia karščiausios naujienos iš moterų kino pasaulio, specialus vakaro meniu, intriguojantis vaizdų ir muzikos flirtas. Socialinių vakarų iniciatyva festivalis ragina kalbėtis apie filmus ir moteris ir po seansų neskubėti namo, o užsukti į festivalio barą „Yzy“, sutikti bendraminčių ir šalia taurės skaidraus gėrimo, aptarti ar vienodai supratote filmo pabaigą.

Šeštadienį „Šėršėliafam“ pradeda Venecijos kino festivalyje pristatytu filmu „Gulbė“ (rež. Teresa Villaverde), kuris pasakoja apie trisdešimtmetę muzikantę Verą, kuri atvyksta į Lisaboną savo paskutiniam koncertinio turo pasirodymui. Lisabonos grožis kiekvienam sukelia laimės ilgesį. Bemieges naktis padeda ištverti tik paslaptinga kruopščiai pasirinkto kompaniono Pablo gyvenimo istorija. Vera nieko nebijo ir prie nieko nėra prisirišusi. Kažkur toli jos namuose gyvena jos mylimasis Samas, tačiau juodu vienas kitą geriau supranta būdami atskirai. Bėgdama nuo nesuprantamų jausmų, Vera įsivelia į Pablo prižiūrimo vaiko, įvykdžiusio žmogžudystę, istoriją. Vaikas filme tampa visa apimančio neapibrėžtumo simboliu. Pagrindinio vaidmens atlikėja aktorė Beatriz Batarda už vaidmenį filme „Gulbė“ 2012 metais nominuota kaip geriausia aktorė Portugalijos „Auksinio gaublio“ apdovanojimuose.

Iš karto po to , praeitų metų festivalyje „Šeršėliafam“ debiutavusi trumpametražių filmų programa, sulaukusi didelio žiūrovų susidomėjimo. Programą „Šeršėliafam trumpai“ sudaro trumpametražiai filmai ne tik iš visos Europos, bet ir Jungtinių Amerikos valstijų, Australijos ir Kanados. Naujausi moterų režisierių kurti filmai  buvo pristatyti ir apdovanoti ne viename kino festivalyje, tarp kurių: Berlyno, Londono, Sandanso, Niujorko, Anesi animacinių filmų festivaliai. Nors ir į trumpo metro  filmų programą įtraukti darbai skiriasi žanrais, stilistika ar tematika, bet daugeliui jų yra būdingas netikėtumas, kuris neleis žiūrovui  nuobodžiauti.

Sekmadineį „Šeršėliafam“ retrospektyvos programoje siūlo ir iš naujo atrasti nepamirštamąją Lietuvos kino žvaigždę Eugeniją Pleškytę. Filmai, kuriuose ši neseniai amžinybėn iškeliavusi aktorė vaidino, dabar laikomi klasika. „Romuvoje“ bus parodyti du šios klasikos kūriniai,tai režisieriaus Marijono Giedrio istorinė drama „Herkus Mantas“ ir Almanto Grikevičiaus „Faktas“.

Kaune moters ieškok kovo 8 -10 dienomis kino teatre „Romuva“ ir „Yzy“ bare.

Daugiau informacijos – interneto svetainėje www.serseliafam.com.

 

Kadras iš kino filmo “Gulbė”

„Šeršėliafam“ programa Kaune: 

8 d. penktadienis

18 val.  Karūnos brangakmeniai (pagrindine programa) drama, 2011 m., 120 min. Švedija, rež.: Ella Elisabet Lemhagen

20 val. Šeršė party @ Yzy bar

9d. šeštadienis

18 val.  Gulbė (pagrindinė programa) drama, 2011 m., 103 min. Portugalija, rež.: Teresa Villaverde

20 val. Trumpametražių filmų programa įvairaus žanro ir šalių, 2012 m., 98 min.

10 d. sekmadienis

16val. Herkus Mantas (Pleškytes retrospektyva), istorinė drama, 1972 m., 148 min. Lietuva, rež.: Marijonas Giedrys

19 val. Faktas (Pleškytes retrospektyva) drama, 1980 m., 86 min. Lietuva, rež.  Almantas Grikevičius

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: