(c) Kaunoblogas.lt archyvo nuotr.

Lietuvoje lapkričio 22 d. susibūrė Solidarių Lietuvos Studentų – SOLIST’ų – judėjimas. Vadovaudamiesi studentų solidarumo idėja, SOLIST’ai deklaruoja sieksiantys užtikrinti visų Lietuvos studentų teisę į vienodą studijų prieinamumą pagal gabumus.

Tarptautinės žmogaus teisių deklaracijos 26 str. skelbia: aukštasis išsilavinimas turi būti prieinamas visiems vienodai pagal gabumus, tačiau Lietuvoje ši nuostata yra pažeidžiama – tik valstybės finansuojamose vietose studijuojantys studentai turi vienodą studijų prieinamumą, visi kiti studentai turi studijuoti savo lėšomis, mokėdami skirtingas įmokas už studijas, priklausančias nuo studijų programos ir programą vykdančios aukštojo mokslo įstaigos. SOLIST‘ai mano, kad tai neteisinga ir dėl šios priežasties buria studentus, norinčius teisėtomis priemonėmis kovoti už demokratinių vertybių ir žmogaus teisių puoselėjimą Lietuvoje.

SOLIST‘ai kelia šiuos reikalavimus:

* užtikrinti Tarptautinės žmogaus teisių konvencijos laiduojamą visiems studentams vienodą studijų prieinamumą pagal gabumus;
* atšaukti neoliberalią aukštojo mokslo ir studijų reformą ir pradėti esminę;
* panaikinti bankų tarpininkavimą teikiant paskolas studentams;
* laisvos ir nevaržomos minties ir idėjų sklaidos;
* Lietuvos mokslo klestėjimo per motyvuotų studentų ir kvalifikuotų dėstytojų bendradarbiavimą bei partnerystę.

Jeigu jums artimos SOLIST‘ų vertybės ir keliami reikalavimai, kviečiame prisijungti prie šio judėjimo, kad visi kartu, vieningai galėtume daryti gerus darbus dėl studentų, bendruomenės kurioje gyvename ir, galiausiai, savo Tėvynės.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: