(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Lietuvos aukštosios mokyklos galės pradėti renovuoti seniai remonto nemačiusius bendrabučius. 26 universitetams ir kolegijoms skiriama 30 mln. Lt, iš kurių bus galima suremontuoti 78 bendrabučius. Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pasirašė įsakymą, kuriuo keičiamas iki šiol galiojusios bendrabučių atnaujinimo programos antras etapas. Bendrabučiuose bus atnaujintos gyvenamosios ir bendrojo naudojimo patalpos – virtuvės, asmens higienos ir sanitariniai blokai bei kitos erdvės. Didžioji remonto darbų dalis bus atlikta per šiuos metus.

„Pradėjome įgyvendinti tai, ką žadėjo ankstesnės Vyriausybės, tačiau nesiryžo pradėti gerovės metais, – sako ministras G. Steponavičius. – Aukštųjų mokyklų bendrabučiams remontuoti pirmą kartą skiriama tokia didelė suma. Įvykdžius šią investicijų programą, pagerės daugiau nei dviejų trečdalių visų bendrabučių būklė. O tai reiškia, kad studentai turės daug patogesnes gyvenimo ir buities sąlygas, kartu pagerės ir sąlygos mokytis, bendra aukštųjų mokyklų teikiamų paslaugų kokybė“.

Pagal šią programą balandžio mėn. švietimo ir mokslo ministro įsakymu buvo paskirstyta 6,67 mln. Lt. Atsižvelgus į prastą pastatų būklę ir nusidėvėjimą, naujoje programos redakcijoje bendra šiemet skiriamų valstybės biudžeto lėšų suma padidinta iki 30 mln. Lt. Siūloma pirmiausia atnaujinti pačių aukštųjų mokyklų nurodytus prioritetinius bendrabučius ir tęsti anksčiau pradėtus rekonstravimo darbus. 13 universitetų ir 13 kolegijų, kurių bendrabučiai bus remontuojami, taip pat turės skirti ne mažiau kaip 5 procentus nuosavų lėšų.

Aukštosios ir profesinės mokyklos bendrabučiams atnaujinti galės pasinaudoti ir Europos Sąjungos programos JESSICA iniciatyva, pagal kurią bus įgyvendinamos energijos taupymo priemonės. Šiam tikslui skiriama iki 40 mln.Lt. Planuojama, kad lėšos bus pradėtos skirstyti jau šiemet.

LR Švietimo ir mokslo ministerijos informacja

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: