(c) Žalgiris.lt archyvo nuotr.

Kauno „Žalgiris“ sekmadienį pratęsė savo pergalių seriją Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), Prienuose įveikęs vietos „Rūdupį“ – 81:74. Žalgiriečiams tai buvo jau 11-oji pergalė iš eilės.

Susitikimo pradžioje aikštelės šeimininkai išsiveržė į priekį rezultatu 5:4, tačiau Tado Klimavičiaus tikslūs metimai nuo baudų metimų linijos bei Dainiaus Šalengos tolimas šūvis situaciją pakeitė (9:5). Tiesa, atsipalaiduoti žalgiriečiams „Rūdupis“ neleido ir surengęs spurtą 13:0 (18:9) privertė R.Butautą prašyti minutės pertraukėlės. Po jos Siim-Sander Vene pataikė iš arti, kiek sušvelnindamas skirtumą (11:18), tačiau per likusį ketvirčio laiką rezultatas nepakito ir po pirmųjų dešimties minučių pirmavo šeimininkai – 18:11.

Per dvejų minučių pertrauką pylos nuo R.Butauto gavę žalgiriečiai atsigavo ir po Manto Kalniečio reido, Martyno Pociaus tolimo metimo bei S.Vene tikslių baudų atstatė pusiausvyrą (18:18). „Rūdupis“ į tai atsakė dar viena tikslia ataka (21:18), tačiau Povilo Butkevičiaus bei M.Kalniečio taškai leido „Žalgiriui“ po ilgesnės pertraukos vėl pirmauti (22:21). Nors rodėsi, jog gali įvykti ilgai lauktas rungtynių lūžis, šeimininkų įžaidėjui G.Maceinai tiksliai šovus iš toli „Rūdupis“ vėl kiek nutolo (27:22). Rungtynių scenarijus nesikeitė ir toliau, po šeimininkų sėkmingesnės atkarpos „Žalgiris“ taip pat pelnė penkis taškus be atsako, išlygindamas rezultatą (27:27). Ir tai dar nebuvo viskas, jau kitoje atakoje T.Klimavičius pasinaudojo savo proga iš arti pelnydamas du taškus bei padėdamas svečiams iš Kauno vėl įgauti pranašumą (29:27). Povilas Šakinis po „Rūdupio“ minutės pertraukėlės vėl išlygino rezultatą (29:29), tačiau ir toliau šeimininkų gynybą draskė M.Kalnietis (31:29). Prieš pat didžiąją pertrauką savo taškų sąskaitą atidarė Adas Juškevičius, o M.Kalnietis galingu dėjimu padėjo tašką antrajam kėliniui – 35:30.

Antroji susitikimo dalis prasidėjo T.Klimavičiaus bei S.Vene rezultatyviais išpuoliais (39:30) ir nors šeimininkai taip pat surengė dvi tikslias atakas, po S.Vene tolimo metimo „Žalgiris“ pirmavo aštuoniais taškais – 42:34. Įpusėjus kėliniui M.Kalnietis efektingai įkrovė kamuolį iš viršaus, atnaujindamas devynių taškų persvarą (46:37). Vienu metu „Rūdupis“ buvo priartėjęs iki 42:46, tačiau T.Klimavičius čia pat vėl iš Kauno atvykusius aistruolius pradžiugino dėjimu (48:42). Panašiu skirtumu trečiasis ketvirtis ir baigėsi – 55:48.

Lemiama rungtynių atkarpa startavo apylygiai – sužaidus tris minutes „Žalgiris“ vis dar pirmavo tais pačiais septyniais taškais (62:55). Tiesa, tada šeimininkai įmetė kelis tritaškius, spurtavo 10:0 bei netikėtai išsiveržė į priekį – 63:62. Po akimirkos T.Klimavičius tiksliai šovė iš toli (65:63), tačiau šeimininkai baltos vėliavos kelti nesiruošė (65:65). Ir toliau aikštelėje vyko bekompromisė kova – iki pagrindinio laiko pabaigos likus kiek daugiau nei trims minutėms švieslentėje degė lygūs skaičiai (69:69). Itin svarbiu metu ranka nesudrebėjo D.Šalengai – po jo tolimo metimo „Žalgiris“ buvo priekyje keturiais taškais – 75:71, o kapitonui sumetus baudas persvara dar išaugo – 77:71. Šeimininkai dar mėgino gelbėtis, tačiau jų desperatiški bandymai vaisių nedavė, tuo tarpu žalgiriečiai persvarą išsaugojo bei šventė dar vieną pergalę – 81:74.

„Žalgiris“: D.Šalenga 18 (4 rez. perd.), M.Kalnietis 17 (5 rez. perd.), T.Klimavičius 15 (5 atk. kam.), S.Vene 9 (6 atk. kam.), M.Pocius 9, A.Juškevičius 5, P.Butkevičius 4, A.Milaknis 2, M.Begičius 2.

„Rūdupis”: G.Vileita 23 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), P.Šakinis 14 (6 atk. kam.), G.Andrijauskas 11.