(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Trijų Baltijos šalių vidaus reikalų ministrų susitikime vakar aptarti aktualiausi klausimai – valstybės sienos apsaugos organizavimo, vairuotojų dokumentų patikros, tarpvalstybinio institucijų bendradarbiavimo reaguojant į ekstremalias situacijas bei kovos su kontrabanda.

„Viena svarbiausių aktualijų per Baltijos šalis keliaujantiems vairuotojams – susitarimas su Latvijos ir Estijos pareigūnais sušvelninti sankcijas asmenims, neturintiems tapatybę patvirtinančių dokumentų. Nors visi priklausome Šengeno erdvei, kaimyninėse šalyse iki šiol išlikusi perteklinės dokumentų patikros praktika ir taikomos neadekvačiai didelės baudos. Lietuvos pareigūnai žmones, pamiršusius ar netekusius asmens dokumentų, tik įspėja, o baudas taiko tik nuolat reikalavimų nepaisantiems vairuotojams. Tokios praktiko teigė pradėsianti laikytis ir Latvija. Žinoma, tai nereiškia, kad į Latviją galima vykti be dokumentų. Kalbu apie išskirtinius atvejus“, – sakė vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

Susitikime buvo sutarta ir dėl sklandesnio Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo ekstremalių situacijų – gaisrų, stichinių nelaimių – atvejais. Nors 2001 m. Rygoje buvo pasirašyta Lietuvos ir Latvijos vyriausybių sutartis „Dėl abipusės pagalbos stichinių nelaimių ir kitų didelių avarijų atveju“, tačiau gelbėjimo tarnybos susiduria su nemažai praktinių kliūčių vykdamos į kaimyninę šalį teikti operatyvios pagalbos.

„Tenka apgailestauti, kad dėl ilgų biurokratinių derinimų 2008 m. Lietuvos ir Latvijos pasienyje Latvijos Skaistgalnės miestelyje kilus gaisrui Lietuvos gaisrininkai negalėjo laiku suteikti pagalbos. Papildysime susitarimą nuostatomis, leisiančiomis pirmiausia nedelsiant reaguoti į pagalbos kvietimą, visus reikiamus leidimus suderinant vėliau“, – sakė ministras Raimundas Palaitis.

Ministrai taip pat apsikeitė informacija dėl tabako gaminių, alkoholio ir degalų kontrabandos. „Savaime suprantama, kad ekonominis sunkmetis ir Baltijos šalyse šioms prekėms taikomi didesni akcizai nei Rusijoje ar Baltarusijoje, suponuoja prielaidas kontrabandai. Visose šalyse situacija panaši, ir visiškai ją suvaldyti kol kas sudėtinga“, – sakė ministras R. Palaitis.

Lietuvos ir Estijos vidaus reikalų ministrai vakar dar lankėsi Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių rinktinės Kopgalio užkardoje.

LR Vidaus reikalų ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: