Sustabdyta pavojingo atrakciono
(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Palangoje pavojų keliantis atrakcionas „MOVE-IT“, kuriam praėjusią savaitę, rugpjūčio 17 d., sustojus jame buvę vaikai liko kyboti daugiau kaip valandą žemyn galva, oficialiai – juridiškai – sustabdytas.

Nuo šiol jį griežtai draudžiama naudoti. To imtasi po to, kai Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas įpareigojo Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) vadovus imtis visų reikiamų priemonių, kad šis įrenginys nebekeltų pavojaus žmonių saugumui.

Tai padaryti pavyko VDI sėkmingai bendradarbiaujant su Palangos policija. Vakar, rugpjūčio 24 d., 20.25 val. VDI Klaipėdos skyriaus atsakingi darbuotojai kreipėsi į Palangos policiją dėl tarnybinės pagalbos užtikrinant, kad minėtas įrenginys toliau nebebūtų eksploatuojamas.

Šio atrakciono eksploatacija bus draudžiama tol, kol nebus ištaisyti pažeidimai ir kol apie tai nebus informuota Valstybinė darbo inspekcija.
„Gaila, kad atrakcionas, kuriam užstrigus vaikai liko kaboti aukštyje žemyn galva, nebuvo iškart sustabdytas.

Tai turėjo būti padaryta nedelsiant, atsakingi pareigūnai turėjo savo iniciatyva imtis reikiamų priemonių, kreiptis pagalbos į kitas institucijas, jei to vieni nepajėgė padaryti. Negalima taip tyčiotis žmonių, šeimų ir per nelaimę nukentėjusių vaikų“, – tvirtino D. Jankauskas.

Šiuo metu VDI siekia UAB „Leander LTU“ vadovui uždrausi eksploatuoti kitus du potencialiai pavojingus įrenginius.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: