(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

2009-2010 mokslo metais Kauno apskrities mokyklose bus vykdomas projektas „Sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo ugdymas mokyklose”, praėjusiais mokslo metais sulaukęs didelio populiarumo tarp Panevėžio apskrities moksleivių ir mokytojų.

Projekto iniciatoriai sieks sveikos gyvensenos kultūra sudominti mokytojus, mokinius bei jų tėvelius. Mitybos ir fizinio parengimo specialistų parengtame metodinių rekomendacijų leidinyje pedagogams „Sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo ugdymas mokyklose” paprastai ir suprantamai pristatomi pagrindiniai sveikos gyvensenos ugdymo principai. Vilniaus ir Kauno įvairių disciplinų mokytojams bus surengta 10 seminarų, kuriuose sukaupta patirtimi dalinsis Panevėžio krašto mokytojai.

Lapkričio 8-ąją pedagogai kviečiami paminėti Europos sveikos mitybos dieną, derinant pamėgtus kiemo žaidimus su įvairiomis sporto šakomis ir žinių viktorinomis rengti konkursus, sveikuolių varžytuves bei estafetes. Mokyklose bus platinamos žaismingos ir vaikams lengvai suprantamos atmintinės apie sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo naudą.

Šio projekto įgyvendinimui Sveikatos apsaugos bei Švietimo ir mokslo ministerija kartu su 7 maisto pramonės kompanijomis pasirašė deklaraciją, kurioje įsipareigoja ugdyti supratimą apie sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą. Visos verslo įmonės – projekto partnerės, reikšdamos susirūpinimą prastėjančia vaikų sveikata, siekia plėtoti švietimo veiklą ir aktyviai prisidėti prie sveikos gyvensenos kultūros formavimo, suteikdamos informacijos apie vertingus tyrimus, dalindamosi tarptautine patirtimi.

„Praėjusių metų projekto patirtis parodė, jog dalyvavimas projekte vaikams buvo ne tik įdomus, bet ir naudingas. Visų partnerių pastangomis turime siekti, kad projektas būtų plečiamas ne tik į kitus Lietuvos regionus, bet ir tobulinamos ugdymo priemonės. Pasinaudoję tarptautine įvairių projekte dalyvaujančių kompanijų patirtimi, stengsimės sveikos gyvensenos „virusu” užkrėsti ir mokinų tėvelius”, – teigė ŠMM viceministras Vaidas Bacys.

Šių metų pavasarį Valstybinis aplinkos sveikatos centras atliko 6-7 klasių mokinių sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžių anketinį tyrimą Panevėžio apskrities mokyklose. Apklausus 704 šeštų – septintų klasių mokinius paaiškėjo, kad apie pusę (41,9%) moksleivių kasdien nevalgo pusryčių, beveik tiek pat (47,4%) numoja ranka į rytinę mankštą ir (42,6%) laisvalaikiu neišsiverčia be televizoriaus. Didžiausią įtaką formuojant mokinių nuomonę apie sveiką gyvenseną turi tėvai (75,9%).

„Apie netinkamus vaikų maitinimosi ir judėjimo įpročius girdime nuolat. Apklausa atskleidė, jog daugeliui mokinių vis dar trūksta žinių. Tačiau vien mokyklos pastangų nepakanka. Akivaizdu, jog būtina tęsti ir stiprinti mokinių, mokytojų ir tėvų mokymą apie sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą”, – tyrimo rezultatus pristatė Erikas Mačiūnas, Valstybinio aplinkos sveikatos centro direktorius.

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: